Leasing firmowy i leasing konsumencki - TRUST.ORG.PL

Leasing firmowy i leasing konsumencki

Leasing firmowy i leasing konsumencki

Wiele osób doskonale zdaje sobie sprawę że leasing finansowy jest najczęściej branym pod uwagę leasingiem jeżeli chodzi o potencjalnych nabywców, również wiele biur leasingowych oferuje właśnie swoim klientom leasing finansowy. Dlaczego się tak dzieje? Głównie dzieje się tak dlatego iż korzyści z takiego leasingu otrzymują zarówno osoby które decydują się go wziąć jak i osoby które udzielają takiego leasingu. Osoby które udzielają leasingu nie są stratne a jednocześnie w dużej mierze mogą się wzbogacić.

Wzbogacenie to między innymi właśnie polega na otrzymywaniu comiesięcznych stale ustalonych rat. Co miesięczne spłacanie rat jest obowiązkowe. Leasingodawca może również umówić się z leasingobiorcą że jeżeli raty te nie będą spłacane terminowo można nałożyć na leasingobiorcę jakąś karę, właśnie w takim przypadku. Leasing finansowy jest bardzo korzystny i bardzo często wybierany przez klientów głównie dlatego że może być korzystny dla klientów po zakończeniu umowy.

Często warunkiem umowy leasingowej jest to że po okresie jej trwania dana rzecz w leasing może zostać sprzedana, po bardzo korzystnej cenie dla kupującego. Dlatego tak często właśnie się decydują osoby na wzięcie leasingu finansowego. Jak wygląda zakup po leasingu takiego przedmiotu. Często zakup jest na zasadzie że cena tego przedmiotu są to odsetki z faktur VAT które zostały uzbierane przez okres trwania umowy, dlatego często przedmiot taki nie jest drogi. W wielu przypadkach opłaca się brać w leasing właśnie samochody ponieważ może być taki samochód naszą własnością przy bardzo małych pieniądzach. Leasing konsumencki jest najmniej znanym leasingiem w Polsce i trzeba przyznać że nie jest znany w Polsce, mimo iż jest korzystny dla osób które prowadzą własną działalność gospodarczą w dalszym ciągu ten leasing zna tylko około dwóch procent społeczeństwa polskiego. To w dalszym ciągu jest mikroskopijna ilość, zwłaszcza gdy przyrównamy tą ilość do innych rodzajów kredytów, można z łatwością zauważyć że ta wartość jest znikoma.

Dodaj komentarz