Co zrobić aby bank udzielił nam trudnego kredytu | Pośrednik kredytowy

Co zrobić aby bank udzielił nam trudnego kredytu

Kiedy mamy do czynienia z trudnym kredytem

O trudnym kredycie mówimy wtedy, kiedy pojawiają się trudności z jego otrzymaniem. Powody takiego stanu rzeczy mogą być różne. Najczęściej jednak z pojęciem trudnego kredytu spotykamy się w sytuacji kiedy nieterminowo spłacamy wcześniejsze zobowiązania, mamy trudną sytuację finansową, mamy dużo innych zobowiązań czy też nasz historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia i nie czyni z nas dobrych partnerów dla banku. To najczęstsze powody, w których mówimy o trudnym kredycie. Jednak nie oznacza to, że nie otrzymamy kredytu w banku, a jedynie nasza droga nie będzie prosta. Co zrobić aby bank udzielił nam trudnego kredyt, a czego unikać?

Czego nie robić starając się o trudny kredyt

Trudny kredyt to bardzo specyficzny twór. W tej sytuacji nie warto działać za szybko i zbyt pochopnie. Musimy bowiem przekonać bank, że jesteśmy nie tylko odpowiednim ale i wypłacalnym klientem. Jednak zanim to nastąpi musimy uważać na pewne rzeczy. Mianowicie, bardzo dużym błędem jest wysyłanie wielu wniosków o kredyt, do przeróżnych placówek, z nadzieją, że może tam się uda. To najgorsze co możecie zrobić starając się o trudny kredyt. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Już trzy wnioski o kredyt, na które bank odpowiedział odmownie, mogą przesądzić o tym, że nie otrzymamy kredytu w żadnej innej placówce. W ten prosty sposób możemy zaprzepaścić swoje szanse na trudny  kredyt.

Co zrobić aby bank udzielił nam trudnego kredytu

Przede wszystkim, aby bank udzielił nam trudnego kredytu nie powinniśmy działać w pojedynkę. Dużo większą szansę na otrzymanie trudnego kredytu mamy z pomocą specjalisty, czyli profesjonalnego doradcy kredytowego. To osoba, która ma doświadczenie w negocjacjach z przedstawicielami w banku. W oparciu o zebrane informacje na temat naszej sytuacji finansowej jest w stanie opracować plan działania i wybrać te banki, w których mamy szansę na otrzymanie trudnego kredytu. Co więcej, profesjonalny doradca kredytowy ma znacznie większe możliwości, niż my, działając w pojedynkę. Pośrednik ma możliwość przeprowadzenia negocjacji dotyczących warunków kredytowych z osobą decyzyjną w banku. Dzięki temu stara się dla nas o produkt indywidualny, nie dostępny dla każdego w placówce banku. Profesjonalny pośrednik kredytowy ma niezbędną wiedze na temat finansów i produktów bankowych. Wie czego może spodziewać się ze strony konkretnego banku i jakie produkty może zaoferować mu konkretna placówka.

Co zrobić aby bank udzielił nam trudnego kredytu? Odpowiedź jest jedna. Zwrócić się o pomoc do profesjonalnego pośrednika kredytowego, a jeżeli masz problemy ze spłatą kredytów i potrzebujesz skonsolidować swoje kredyty zgłoś się do Habza Finanse.

Dodaj komentarz