Konkurencja banków | Kredyt | Pożyczka | Jak wybrać najlepszy bank

Konkurencja banków

Konkurencja banków

Konkurencja banków

Co to jest konkurencja

Konkurencja czyli najprościej mówiąc rywalizacja. Konkurencja banków jest to więc rywalizacja banków. To właśnie banki prześcigają się w kształtowaniu swoich ofert w ten sposób, aby czerpać jak najwięcej korzyści ze swoich usług. Banki przede wszystkim zabiegają o klienta dlatego, że chcą generować jak największe zyski. Żeby tak było muszą zarabiać, czyli sprzedawać jak najwięcej swoich produktów.

Gdzie spotkamy się z konkurencją

Konkurencja występuje wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z możliwością wyboru pomiędzy takimi samymi bądź podobnymi produktami. Nie inaczej dzieje się więc w świecie biznesu. Na rynku funkcjonuje wiele banków, które oferują swoim klientom produkty. Dzięki temu możemy mówić o konkurencji banków.

Bank jest sprzedawcą

Bank jest sprzedawcą. Nie jest jednak jedynym sprzedawcom na rynku. Z tego względu, że mamy do czynienia z konkurencją banków, jako klienci na tym korzystamy. Tak jak w każdej dziedzinie życia, jako kupujący szukamy oczywiście dobrych produktów ale i tanich. W przypadku kredytów szukamy co do zasady nie tyle tanich, co najtańszych rozwiązań. Dzięki konkurencji banków mamy wiele ofert, z których wyłowić musimy te najtańsze. Bank musi więc cały czas wprowadzać nowe produkty. Przez cały czas rywalizuje bowiem o nowych klientów z innymi instytucjami bankowymi. Bank jako sprzedawca musi oferować nam produkty najtańsze na rynku aby nas zainteresować swoją ofertą.

Konkurencja banków – zysk dla kredytobiorcy

Gdyby na rynku funkcjonował jeden bank nie mówilibyśmy wcale o konkurencji banków. Aby coś mogło z czymś konkurować potrzebne jest w liczbie minimum dwóch. Na szczęście w dziedzinie bankowości mamy bardzo duże rozdrobnienie. Ciężko nawet zliczyć jak duża jest konkurencja banków. Instytucje te rywalizują między sobą, mając na celu osiągnięcie największego zysku. Teoretycznie nie jest ich głównym celem klient, a wygrana i bycie lepszym niż inne banki. W praktyce ich działania najbardziej odbijają się jednak na kredytobiorcach, mimo, że tak na prawdę mają inny priorytet. Na konkurencji między bankami zyskujemy my, czyli kredytobiorcy. Tylko dzięki temu mamy szansę na pozyskanie taniego kredytu na dobrych warunkach. Aby nasza decyzja padła na konkretny bank musi nam się to opłacać. Dlatego też bankom zależy na tym aby ich oferta była najtańsza, bo tylko dzięki temu zagwarantują sobie nowych klientów. Duża świadomość, która ciągle rośnie wśród potencjalnych kredytobiorców, również zmusza banki do wysiłku i konieczności zabiegania o klienta.

Wpis sponsorowany dla https://www.habza.com.pl/

Dodaj komentarz