Życie na kredyt | Mieszkanie na kredyt | Jak spłacać raty pożyczki

Życie na kredyt

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z instytucji kredytów. Co więcej można powiedzieć, że prowadzimy życie  na kredyt. Jednak dlaczego tak się dzieje. Co sprawia, że coraz więcej osób wybiera chociażby kredyt zamiast oszczędzania. Bierzemy kredyty nie tylko po to aby spełniać swoje zachcianki. Kredyt jest często jedynym rozsądnym rozwiązaniem aby móc kupić np. Nieruchomość.

Stała praca

Żyjemy na kredyt nawet wtedy kiedy mamy stałą pracę i regularne wpływy na konto w postaci wynagrodzenia za pacę. Stała praca, na pełen etat nie jest niestety wyznacznikiem dobrobytu. To, że pracujemy w pełnym wymiarze godzin, na umówię na czas nie określony nie oznacza, że będziemy mogli kupować wszystko co jest nam  potrzebne od ręki. Niestety praca na pełen etat gwarantuje, że będziemy mogli chociażby kupić sobie mieszkanie. Stała praca może nam zagwarantować jedynie to, że bank udzieli nam kredytu na mieszkanie.

Mieszkanie na kredyt

Większość z nas nie ma od ręki tyle gotówki aby kupić sobie mieszkanie. W dorosłym życiu przychodzi jednak taki moment, że jest nam ono potrzebne. Odkładanie na mieszkanie z nawet średniej pensji można powiedzieć nawet, że jest bezcelowe. Zanim uzbieramy potrzebne środki okaże się, że nie jest już dla nas, a raczej stanowi zabezpieczenie dla naszych dzieci. Smutne ale niestety bardzo często prawdziwe. Tutaj z pomocą przychodzi nam instytucja kredytu. W wielu przypadkach tylko dzięki kredytowi i zdecydowaniu się na tzw. Życie na kredyt możemy pozwolić sobie na zakup mieszkania, z którego będziemy mogli się cieszyć i korzystać przez długi czas.

Życie na kredyt – świadomy wybór

Na powyższym przykładzie chcieliśmy nie tylko pokazać jak trudno jest się usamodzielnić i w pełni wejść w dorosłość tylko i wyłącznie licząc na swoje możliwości. Ma to także na celu ukazanie, że życie na kredyt to nie tylko wynik zachcianek i spełniania błahych marzeń za wszelką cenę. W wielu przypadkach wybór życia na kredyt jest świadomą decyzją. Znamy wszystkie plusy i minusy życia na kredyt. Jesteśmy gotowi na zobowiązanie jakie niesie ze sobą kredyt. Po prostu często nie mamy innej możliwości albo przynajmniej jest to najkorzystniejsze po wieloma względami rozwiązanie. W tej sytuacji nie ważne są tylko i wyłącznie kwestie finansowe ale i chociażby realność nabycia nieruchomości na kredyt w porównaniu z nierealnym w tym przypadku oszczędzaniem przy przeciętnych zarobkach.

Dodaj komentarz