Od czego zależy koszt kredytu gotówkowego? | Kredyt bez zaświadczeń

Od czego zależy koszt kredytu gotówkowego?

Ofert kredytów gotówkowych jest bardzo wiele. Z jednej strony to oczywiście bardzo dobrze, ponieważ potencjalny kredytobiorca ma w czym wybierać, ale z drugiej strony – często nie do końca wiadomo, na którą ofertę najlepiej się zdecydować, ponieważ wiele z nich wygląda bardzo podobnie. Warto w związku z tym wiedzieć, co składa się na koszt kredytu, aby móc łatwiej ustalić, czy dana propozycja jest rzeczywiście atrakcyjna, czy jednak lepiej poszukać innej, lepszej.

Co składa się na koszt kredytu gotówkowego?

Koszt kredytu gotówkowego zależy głównie (jednak nie tylko i wyłącznie) od dwóch czynników: wysokości oprocentowania i prowizji. Nie spotkamy kredytu nieoprocentowanego, natomiast możliwe jest, aby bank nie pobrał za udzielenie kredytu żadnej prowizji. Do tego typu promocji należy jednak podchodzić ostrożnie, ponieważ brak prowizji może być rekompensowany wysokim oprocentowaniem, tym samym czyniąc dany kredyt mniej atrakcyjnym niż taki ze średnim oprocentowaniem i niewielką prowizją. Nie jest tak jednak zawsze, dlatego też do każdej oferty należy podchodzić indywidualnie.

Na całkowity koszt kredytu gotówkowego będą wpływać także różnego rodzaju koszty dodatkowe, takie jak ubezpieczenie. Dobrym wskaźnikiem opłacalności kredytu jest jego RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), ponieważ przy jej wyliczaniu brane pod uwagę są wszystkiego rodzaju koszty i opłaty obowiązkowe. Obowiązek informacyjny, jaki dotyczy banków (ale też m.in. firm pożyczkowych) sprawia, że przy każdej ofercie powinniśmy bez problemu znaleźć jej Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych rodzajów kredytów, a przy tym taki, który wiąże się na ogół z najmniejszą ilością formalności. Coraz łatwiej dostępny kredyt gotówkowy bez zaświadczeń to produkt bankowy, który zainteresuje przede wszystkim osoby, którym zależy na czasie. Pozyskiwanie zaświadczenia o wysokości dochodów od pracodawcy może trwać nawet kilka dni, co może być zbyt długim czasem oczekiwania, a przy tym bywa dla pracownika niezręczne.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń wymaga jedynie oświadczenia kredytobiorcy o uzyskiwanych dochodach. Często też nie wiąże się z żadnym zabezpieczeniem i można wziąć go całkowicie przez Internet, nie wychodząc z domu. Należy jedynie spełnić podstawowe warunki, jakie wiążą się z każdym kredytem, a więc być osobą pełnoletnią, posiadającą pełnię zdolności do czynności prawnych i odpowiednio wysoką zdolność kredytową.

Dodaj komentarz