Czy można wziąć kredyt bez odwiedzania oddziału banku?

Czy można wziąć kredyt bez odwiedzania oddziału banku?

Może się zdarzyć, że będzie potrzebna nam dodatkowa gotówka, ale nie będziemy zainteresowani udawaniem się w tym celu do fizycznego oddziału banku. Na przykład ze względu na brak czasu, chęci, siły, kiepski stan zdrowotny, czy po prostu fakt, że oddział ten znajduje się za daleko i nie mamy ochoty tyle podróżować. Jakie mamy możliwości w takim przypadku? Czy możliwe jest wzięcie kredytu bez odwiedzania fizycznego oddziału banku?

Kredyt online – szybka i bezpieczna alternatywa do kredytu w oddziale banku

W nakreślonej we wstępie sytuacji pomocny może okazać się kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach i bez konieczności wizyty w oddziale banku, który dostępny jest w ofercie coraz większej ilości instytucji finansowych. Korzysta on z dobrodziejstw nowoczesnej technologii (w tym technologii z zakresu fintechu, a więc technologii typowo finansowej), aby umożliwić klientom wygodne, szybkie i (co najbardziej kluczowe) zaciąganie zobowiązań finansowych przez Internet.

Cały proces jest bardzo prosty i w większości banków wygląda bardzo podobnie. Najpierw powinniśmy wyszukać interesującą nas ofertę. Warto nie korzystać z pierwszej, która wpadnie nam w oko, a porównać oferty przynajmniej kilku największych banków – można przy tym dla oszczędności czasu skorzystać z dostępnych w Internecie porównywarek.

Następnie konieczne będzie poprawne wypełnienie wniosku o kredyt online, w którym zostaniemy zazwyczaj zapytani o nasze dane osobowe (imię i nazwisko, datę urodzenia, PESEL i numer oraz serię dowodu osobistego i inne), szczegóły odnośnie naszego zatrudnienia (gdzie pracujemy, w jakiej branży, na podstawie jakiej umowy, na jak długo zostaliśmy zatrudnieni) i sytuacji finansowej (kosztów utrzymania, wysokości rat aktualnie spłacanych kredytów i pożyczek, ilości osób na utrzymaniu). Kolejnym krokiem będzie potwierdzenie tożsamości.

Jak potwierdzić tożsamość bez odwiedzania oddziału banku?

Banki udostępniają różne sposoby na potwierdzenie swojej tożsamości podczas zaciągania kredytu przez Internet. Najpopularniejszy z nich to wykonanie przelewu weryfikacyjnego na symboliczną sumę (1 złoty lub 1 grosz) na wskazany przez bank rachunek. Fakt, że posiadamy dostęp do konta bankowego założonego na dane tożsame z tymi wskazanymi we wniosku uznawany jest za wiarygodny sposób potwierdzenia, że jesteśmy tym, za kogo się podajemy. Jest to ponadto sposób stosunkowo szybki i wygodny.

Do alternatyw należy podpisanie umowy przy kurierze, który przyjedzie do naszego domu, a w niektórych bankach także przeprowadzenie wideorozmowy z konsultantem, na której pokażemy mu swój dowód osobisty.