Kto i co pomoże nam wyjść z pętli kredytów | Kredyt konsolidacyjny

Kto i co pomoże nam wyjść z pętli kredytów

Kto i co pomoże nam wyjść z pętli kredytów

Pętla kredytów

Każdy kolejny zaciągany kredyt będzie powodował, że nasze miesięczne zobowiązania będą rosły. Najczęściej nie zastanawiamy się nad konsekwencjami i myślimy, że skoro bank udziela nam kolejnego kredytu, to znaczy, że nas na niego stać. Nic bardziej mylnego. W ten sposób, łatwo i szybko popadniemy w pętlę kredytów. Oczywiście najlepiej było by gdyby do takich sytuacji nie dochodziło. Jednakże co zrobić kiedy nie mamy pieniędzy na to aby pokryć wszystkie nasze zobowiązania w terminie. Kto i co pomoże nam wyjść z pętli kredytów.

Wszystko zaczyna się od nas

Aby wyjść z pętli kredytów musimy dojść do momentu, w którym uświadomimy sobie, że robiliśmy źle. Musimy chcieć wyjść z pętli kredytów i świadomie do tego dążyć. Wszystko zaczyna się w naszej głowie. Należy poszukać dodatkowego źródła dochodów, zacząć oszczędzać, mniej wydawać i ograniczyć wydatki na przyjemności itp. Wszelkie zebrane w ten sposób pieniądze należy przeznaczać na spłatę zadłużenia.

Konsolidacja kredytów

Jeśli mimo zmiany nawyków w dalszym ciągu nie starcza nam na pokrycie wszystkich rat, rozwiązaniem, które pomoże nam wyjść z pętli kredytów jest konsolidacja. Poprzez konsolidację możemy połączyć wszystkie wcześniejsze zobowiązania w jeden kredyt. Nie oznacza to, że nasze wcześniejsze długi zmaleją. Niestety nie. To co już kiedyś pożyczyliśmy będziemy musieli oddać.  Z pomocą konsolidacji kredytów będziemy mogli jednak zmniejszyć miesięczną kwotę rat i dostosować ją do naszych możliwości finansowych. To pomoże nam wyjść z pętli kredytów i spłacać raty w terminie. Ważne jest jednak aby już po konsolidacji wszystkich zobowiązań, zmniejszona miesięczna rata, nie była dla nas tylko sygnałem, że można wziąć kolejny kredyt, bo mamy niską ratę i damy radę. Pamiętajcie, że konsolidacja ma służyć wyjściu z pętli kredytów, a nie pomóc w zaciągnięciu kolejnego.

Profesjonalny pośrednik kredytowy

Kiedy mamy na swoim koncie dość sporo zobowiązań, a do tego już od jakiegoś czasu nie spłacamy ich terminowo, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnego pośrednika kredytowego. To sobą, która biegle porusza się z tematyce bankowości i kredytów. Ma wiedze na temat tego jak skutecznie wyjść z pętli kredytów. Pomoże nam w całym procesie uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Do tego ma większe możliwości, gdyż negocjacje w sprawie umowy kredyt prowadzi z osobą decyzyjną w banku.

Kiedy nie masz pomysłu na to kto i co pomoże nam wyjść z pętli kredytów, nie zwlekaj i zwróć się o pomoc do profesjonalnego pośrednika kredytowego. Pamiętaj, że odwlekanie tej decyzji w czasie nie działa na Twoją korzyść. Zacznij działać już dziś.

 

Dodaj komentarz