Jak pozyskać trudny kredyt | Kredyt konsolidacyjny | BIK

Jak pozyskać trudny kredyt

Co to jest trudny kredyt

Mówiąc o trudnym kredycie mamy na myśli taki kredyt, który z różnych względów trudno będzie nam pozyskać. Najczęstszą przyczyna decydującą o tym, że trudno będzie nam pozyskać kredyt jest zła sytuacja finansowa kredytobiorcy oraz nieciekawa historia w BIK. Czasem o trudnym kredycie możemy mówić także w sytuacji, gdy w ogóle nie mamy historii w BIK, dlatego, że nigdy nie braliśmy kredytu, a teraz próbujemy pozyskać kredyt opiewający na wysoką sumę. W tej sytuacji bank nie jest w stanie zweryfikować nas jako kredytobiorcy i stwierdzić czy jesteśmy dobrym partnerem. Jednakże jest to sytuacja rzadsza. Najczęściej o trudnym kredycie mówimy w sytuacji kiedy borykamy się z problemami finansowymi.

Przykład trudnego kredytu

Chyba najbardziej popularnym trudnym kredytem jest kredyt konsolidacyjny. Najczęściej niewiele o nim wiemy. Tym produktem zaczynamy się interesować w sytuacji kiedy mamy tyle zobowiązań, że nie jesteśmy już w stanie spłacać wszystkich rat w terminie. Kredyt konsolidacyjny jest sposobem na wyjście na prostą dla osób zadłużonych. Poprzez wydłużenie okresu kredytowania i ujednolicenie warunków kredytowania zakłada zmniejszenie miesięcznej raty zobowiązania i dostosowanie jej do naszych aktualnych możliwości finansowych. Ze środków pozyskanych w formie kredytu konsolidacyjnego spłacamy wszelkie wcześniejsze zobowiązania, a w ich miejsce pojawia się jeden kredyt konsolidacyjny. Dzięki temu do spłaty mamy jedną miesięczną ratę, a nie kilka różnych.

Jak pozyskać trudny kredyt

Warto uświadomić sobie już na początku, że nazwa trudny kredyt nie jest tylko nazwą. Niestety niezależnie od rodzaju kredytu bank ma obowiązek weryfikacji wszystkich wnioskodawców. Nie inaczej jest w przypadku kredytu konsolidacyjnego. Ponadto, najczęściej o kredyt konsolidacyjny staramy się wtedy kiedy już mamy problemy ze spłatą kredytu i od jakiegoś czasu nie spłacamy rat w terminie. Wiąże się to z tym, że nasza historia kredytowa w BIK nie jest dobra. Ponadto, nie spłacamy rat terminowo gdyż mamy problemy finansowe. To dwie sztandarowe rzeczy, na które zwraca uwagę bank, a w naszym przypadku nie działają one na naszą korzyść. Do tego już trzy odrzucone wnioski o kredyt przesądzają o tym, że nie otrzymamy kredytu w żadnym innym banku. Zanim więc zaczniesz działać na oślep, przypomnij sobie, że twoim celem jest wyjście z zadłużenia i nie generowanie dodatkowych kosztów w postaci odsetek od nieterminowej spłaty należności. W takiej sytuacji nie powinieneś działać sam, a za pośrednictwem firmy zajmującej się pozyskiwaniem trudnych kredytów. To szansa na konsolidację właśnie dla ciebie. Bez pomocy profesjonalistów praktycznie nie masz szans na kredyt konsolidacyjny w banku.

Dodaj komentarz