Szukasz dodatkowych pieniędzy, ale nie chcesz zaciągać kredytu w banku? Alternatywą zarówno dla kredytów, jak i chwilówek są pożyczki społecznościowe. Jest to forma umowy cywilnoprawnej, której przedmiotem jest ustalona kwota pieniędzy. Pożyczki społecznościowej udziela osoba prywatna. Charakteryzuje się szybkim czasem realizacji i minimum formalności. Jak działają pożyczki społeczne – alternatywy dla banków i innych instytucji finansowych?
Pożyczki społecznościowe – co to jest?
Pożyczki społecznościowe https://splatakredytow.pl/pozyczki-spolecznosciowe/ udzielane są przez osoby prywatne. Dlatego też nie kwalifikują się do nich zobowiązania finansowe zaciągnięte w banku lub innych instytucjach finansowych. Pożyczka społecznościowa opiera się na umowie cywilnoprawnej. Natomiast przedmiotem umowy jest określona ilość pieniędzy. Oznacza to, że pożyczkę społecznościową otrzymujemy od drugiej osoby fizycznej, a nie od firmy, działającej w ramach działalności gospodarczej.
W przypadku pożyczki społecznościowej, jedna ze stron umowy zobowiązuje się udzielić konkretnej kwoty, po określonych warunkach. Druga zaś strona zobowiązuje się do spłaty. Pożyczki społecznościowe są alternatywą dla kredytów oraz chwilówek. Charakteryzują je korzystne warunki, które często podlegają negocjacji oraz minimum formalności
Czy pożyczki społecznościowe są bezpieczne?
Pożyczki społecznościowe, inaczej social lending, jeszcze nie cieszą się w Polsce dużą popularnością. Wynika to z tego, że nie mamy pełnego zaufania do obcych osób i pożyczania od nich pieniędzy. Zresztą i druga strona też wiele ryzykuje. Jednak coraz więcej osób przekonuje się do pożyczek społecznościowych. Nie udziela się ich pod stołem, ale wszystko odbywa się legalnie. Pożyczki mają zabezpieczenie oraz każda ze stron podpisuje wiążącą umowę, którą łatwo wyegzekwować.
Decydując się na pożyczkę społecznościową, warto skorzystać z usług pośrednika finansowego. Ekspert pomoże nam znaleźć oferty godne uwagi oraz przeprowadzi nas przez etap uzyskiwania pieniędzy. Dzięki temu możemy mieć pewność, że umowa, którą podpisujemy, jest profesjonalnie przygotowana i odpowiednio nas zabezpiecza. Wybierając pożyczkodawcę, warto sprawdzić o nim opinie. Jeżeli osoba udzielająca pożyczki ma już w ich doświadczenie, a w sieci możemy znaleźć potwierdzenie jej usług, to raczej nie mamy czym się przejmować.
Jak uzyskać pożyczkę społecznościową?
Oferty pożyczek społecznościowych możemy znaleźć w Internecie. W tym celu powstały specjalne portale ogłoszeniowe, gdzie pożyczkodawcy mogą się ogłaszać. Warto szukać ofert tylko na sprawdzonych stronach. Tym sposobem unikniemy nacięcia się na oszustów. Czy pożyczkę społecznościową można uzyskać online? To zależy od danego inwestora. Niektórzy zgadzają się na dopełnienie formalności przez Internet, inni wolą zrobić to na żywo. Druga opcja jest bezpieczniejsza, chociaż mniej wygodna. Znacznym ułatwieniem będzie skorzystanie z usług pośrednika kredytowego, który zajmie się formalnościami w naszym imieniu.