Jak wyjść z pętli chwilówek | Czym jest pętla zadłużeń?

Jak wyjść z pętli chwilówek

W dobie internetu i niezwykłej łatwości w braniu pożyczek https://zwolen.habzafinanse.com.pl/ coraz więcej Polaków popada w zadłużenie. Jest to spowodowane tym, że zarabiamy coraz więcej i wydaje się nam, że na coraz więcej nas również stać. Nasza zdolność kredytowa rośnie, przez co możemy pozwolić sobie na wzięcie kredytu i kilku chwilówek naraz. Zdziwienie nadchodzi dopiero w momencie, gdy musimy zapłacić wszystkie raty jednego miesiąca, a nasz budżet jak się okazuje, nie jest aż tak duży i elastyczny jak nam się wcześniej wydawało. Właśnie w taki sposób najczęściej wpadamy w pętle chwilówek, z której ciężko jest się wydostać. Nie jest to jednak niemożliwe, a dziś pokażemy Ci jak wyjść z pętli chwilówek i jak uniknąć wpadnięcia w nią.

Czym jest pętla zadłużeń?

Znana jest również jako spirala zadłużeń i oba te pojęcia nie oznaczają nic dobrego dla kredytobiorcy. Jest to sytuacja, w której wzięliśmy na siebie tyle zobowiązań, że nie jesteśmy w stanie ich spłacać. Powoli zadłużamy się, aż dochodzi do momentu, gdy jesteśmy w naprawdę fatalnej sytuacji, ponieważ wartość zobowiązań znacznie przekracza nasze dochody. Do takiej sytuacji dochodzi w większości przypadków przez nasze nieodpowiedzialne i beztroskie podejście do brania pożyczek. Niestety duża łatwość i szybkość w braniu chwilówek przez internet powoduje to, że coraz więcej ludzi żyje w długu, a pętla chwilówek jest dla wielu Polaków codziennością.

Pętla zadłużeń wpływa nie tylko na naszą sytuację finansową, ale także życiową, a nawet zawodową. Osoba, która zadłużyła się tak bardzo, że nie wie jak sobie z tym poradzić, podupada na kondycji psychicznej, ponieważ jest stale zestresowana i przejmuje się swoją sytuacją. Dodatkowo obawa o swoją przyszłość przekłada się także na relacje z bliskimi. Zadłużenia często prowadzą do kłótni i potrafią zniszczyć nawet najtrwalszą relację.

Jeśli nie chcesz dopuścić do takiej sytuacji, to musisz wiedzieć jak nie wpaść w spiralę zadłużeń.

Jak uniknąć spirali zadłużeń?

Lepiej zapobiegać niż leczyć dlatego, zanim dowiesz się, jak wyjść z pętli chwilówek podpowiemy Ci jak w ogólnie nie doprowadzać do takiej sytuacji. Unikaj takich zachowań jak:

– Częste korzystanie z chwilówek, kredytów bez BIK i innego typu łatwo dostępnych produktów firm pożyczkowych.

– Finansowanie z kredytów krótkoterminowych swojego życia i zachcianek, na które możesz odłożyć samodzielnie.

– Branie chwilówek w celu spłacenia innych zobowiązań.

– Branie naraz zbyt wielu zobowiązań finansowych.

Wszystkie te zachowania prowadzą do pętli zadłużeń. Dlatego, jeśli chcesz tego uniknąć i być odpowiedzialnym kredytobiorcą to lepiej będzie, jeśli będziesz unikać zachowań, które wymieniliśmy. Staraj się podchodzić do brania chwilówek i jakichkolwiek kredytów ostrożnie. Przed podpisaniem umowy dokładnie ją przeczytaj i przede wszystkim zastanów się, czy pożyczka jest Ci bardzo potrzebna. Oblicz czy jesteś w stanie spłacać kolejne zobowiązanie ze swojej pensji i czy Twój komfort życia będzie na takim samym poziomie po wzięciu pożyczki, jak i przed. Jeśli nie będziesz działać impulsywnie i dokładnie przemyślisz tę sytuację, to może się okazać, że zrezygnujesz z zadłużania się, bo po prostu nie będzie Cię stać na spłatę zobowiązania.

Jak wyjść z pętli chwilówek

No dobrze, ale co w momencie, gdy wpadło się już w spiralę zadłużeń? Przede wszystkim się nie załamuj i zamiast wypierać problem ze swojej głowy, staraj się go zaakceptować i zacznij działać jak najszybciej. Najgorsze co możesz zrobić, to czekanie aż problem sam się rozwiąże. Niestety tak to nie działa a każdy miesiąc zwłoki z zapłaceniem rat działa tylko na Twoją niekorzyść i sprawia, że pętla zadłużeń zaciska się coraz bardziej, aż w końcu niemożliwe jest to, aby z niej wyjść.

Zapomnij o braniu kolejnych pożyczek po to, aby spłacić te, które już masz. To nie jest dobry pomysł i nie pomaga wyjść z zadłużenia. Konieczne będzie ustalenie rozsądnego planu, który wcielony w życie sprawi, że pętla chwilówek będzie się zmniejszać. Może to nie być proces krótkotrwały, ale nie warto się poddawać. Jeśli ustalisz plan, unikniesz podejmowania chaotycznych i ryzykownych decyzji, które mogłyby tylko pogłębić Twoją trudną sytuację.

Jeśli przemyślisz swoją sytuację i naszkicujesz plan, to przyszedł czas na przeanalizowanie swoich wydatków i dochodów. Wypisz na kartce wszystkie swoje długi oraz to ile pieniędzy jesteś dłużny poszczególnym instytucjom. Następnie oblicz swoje miesięczne wydatki i to ile jesteś w stanie spłacać co miesiąc wierzycielom.

Jeśli już wiesz, jakie są Twoje możliwości finansowe, to przyszedł czas na skontaktowanie się z wierzycielem. Wielu dłużników unika tego jak ognia, jednak jest to duży błąd, który zamyka drzwi do rozwiązania problemu. Pamiętaj, że osobie, która pożyczyła Ci pieniądze zależy na tym, aby je odzyskać i zazwyczaj jest możliwość, aby się dogadać i ustalić nowe warunki spłaty, które ułatwią Ci uregulowanie zadłużenia. Być może będziesz mógł skorzystać z konsolidacji lub refinansowania zadłużenia z pomocą Zwoleń Habza Finanse. Znacząco ułatwi Ci to wyjście z pętli zadłużenia i poprawisz swoją sytuację.

Dodaj komentarz