W jaki sposób pracodawca powinien motywować pracowników? - TRUST.ORG.PL

W jaki sposób pracodawca powinien motywować pracowników?

W jaki sposób pracodawca powinien motywować pracowników?

Motywacja w pracy jest ważna

Motywowanie pracowników jest sprawą kluczową. Niejedna osoba szuka motywacji, chce pracować i ma zamiar zadbać o to, by jej pracownicy także czuli się zmotywowani. Pracodawca ma wiele sposobów na motywowanie pracowników.

Do popularnych motywatorów należą:

* podwyżki pensji – regularne lub nie, ale dające pracownikowi pewną satysfakcję, czyli nie niższe niż 500 złotych

* premie płacone za szczególne osiągnięcia zawodowe – kwoty są zróżnicowane: czasami jest to 500, nieraz 1000 lub 2000 złotych

* wyjazdy integracyjne organizowane raz lub dwa razy w roku – mogą to być szkolenia połączone z imprezą w atrakcyjnych, luksusowych hotelach na terenie Polski lub poza jej granicami

* wyjazdy firmowe oferowane mogą być kadrze kierowniczej lub wyróżniającym się pracownikom

* telefon służbowy do użytku prywatnego oraz samochód i komputer do użytku prywatnego

Cennym motywatorem są ubezpieczenia opłacane przez pracodawcę i oferowane pracownikom oraz plany emerytalne finansowane przez pracodawcę. Jest to doskonałe rozwiązanie, które świetnie się sprawdza. Pracownicy mogą korzystać z takich rozwiązań tak często, jak zachodzi taka potrzeba. Emerytura jest ważna, a państwo płaci marne świadczenia. Dodatkowa, prywatna emerytura to doskonałe rozwiązanie w dobrej cenie. Motywowanie należy dobrać indywidualnie – jeden pracownik doceni premię i podwyżkę pensji, a inny będzie zadowolony ze szkoleń opłaconych przez pracodawcę. Jest to jak najbardziej cenne wsparcie, po które warto sięgać. Dobra płaca jest ważna, ale ubezpieczenia, plany emerytalne oraz prywatna opieka medyczna także cieszą się ogromną popularnością. Pracownicy doceniają takie rozwiązania i mają zamiar po nie sięgać jak najczęściej. Zmotywowany pracownik jest aktywny, twórczy, chętny do działania. Podejmuje wyzwania i chętnie dba o to, by praca została wykonana dobrze oraz solidnie.

Motywowanie pracowników pomaga – dzięki niemu praca jest wykonana lepiej, efektywniej, a pracownicy samodzielnie przygotowują bardzo twórcze rozwiązania. Stanowisko pracy ma znaczenie – pracownik powinien mieć prawidłowe oświetlenie, wygodne stanowisko, dostęp do wody. Dobre firmy zapewniają pracownikom kawę, herbatę, wodę oraz zdrowe przekąski, a także owoce – modne są na przykład owocowe wtorki czy warzywne czwartki. Taka moda jest dobra, ponieważ promuje zdrowy styl odżywiania. Pracownicy mogą liczyć na pełne zadowolenie z pracy oraz tego, co oferuje pracodawca.

Podsumowując, pracodawca powinien opracować system motywatorów i dbać o zadowolenie pracowników oraz ich motywację i efektywność.

Dodaj komentarz