Ile zarabia się w Polsce? - TRUST.ORG.PL

Ile zarabia się w Polsce?

Ile zarabia się w Polsce?

Zarobki w Polsce nie są zbyt dobre

Polacy nie zarabiają dobrze, znacznie mniej niż Niemcy. Zarobki nie są dobre, ale Polacy muszą za nie pracować. Dzisiaj Polakom podoba się zarabianie w nowoczesnych profesjach. Dla niejednej osoby dobry zarobek ma różnorodne znaczenie – jeden uznaje, że dobre zarobki to 3000 złotych, a inni uznają, że dobre zarobki zaczynają się od 5000, 6000 złotych. Informatycy, prawnicy czy lekarze zarabiają jeszcze więcej – ich zarobki oscylują wokół 15 000 – 20 000 złotych. Są to już całkiem dobre kwoty i one satysfakcjonują niejedną osobę. Jest to bardzo dobre finansowe rozwiązanie, które ma znaczenie dla niejednej osoby.

Ile trzeba zarabiać, aby dobrze żyć?

Różne są pojęcia dobrego życia. Dla jednych jest to dobre życie za 3000 złotych, ale dla innych kosztuje około 5000 złotych lub więcej. Dobre zarobki to nieocenione wsparcie, sposób na pokrycie kosztów. Jest to rzecz godna uwagi, która ma naprawdę duże znaczenie. Porządne zarobki przekładają się na dobrej wysokości emeryturę. Dzięki nim można mieć na przykład 3000 złotych na jesień życia, a to bardzo dobre wynagrodzenie. Nie każda osoba może liczyć na porządne zarobki, ale każda powinna zadbać, by takie mieć. Nie ma tutaj innego wyjścia. Im wyższa emerytura, tym lepsze życie w jesieni naszego codziennego funkcjonowania. Polacy są zainteresowani takim funkcjonowaniem i chcą z niego korzystać. Niejedna osoba ma zamiar spokojnie funkcjonować i udaje się jej to osiągnąć.

Nauczyciele mają niskie zarobki: od 2900 do 5000 złotych brutto, co netto nie daje dużych kwot. Podobne zarobki mają osoby pracujące w administracji publicznej oraz w służbie zdrowia. Na wyższe zarobki oscylujące wokół 6000-8000 złotych netto mogą liczyć fachowcy zajmujący się budownictwem czy pracą w gastronomii, ale jako szefowie kuchni. Osoby pracujące na zmywaku oraz kelnerzy na wysokie zarobki liczyć nie mogą – czasami kelnerzy muszą dzielić się napiwkami z pracownikami kuchni, którzy szans na takie dodatkowe apanaże bynajmniej nie mają.

Najwyższe zarobki osiągają radcy prawni, prokuratorzy i sędziowie – ich pensje to ok. 6000-8000 zł netto. Informatycy mogą liczyć nawet na 10 000 złotych, a lekarze na 20 000 – 30 000 złotych, ale za pracę ponad 250 godzin, na etacie zazwyczaj zarabiają mniej. Takie są rynkowe realia i koniecznie należy się na nich skupić. Dobra jakość pracy to rzecz ważna, ale wykształcenie i ukończone studia także mają znaczenie. Dobre wykształcenie przekłada się na bardzo dobre zarobki. Jest to jak najbardziej oczywista sprawa.

Dodaj komentarz