Pieniądze i ich zarabianie czyli krajowy temat tabu - TRUST.ORG.PL

Pieniądze i ich zarabianie czyli krajowy temat tabu

Zarabianie pieniędzy jest w naszym kraju jakby nie patrzeć pewnym tabu. Z jednej strony do kasy każdy lgnie, ale z drugiej natomiast jakość tak dziwnie jest pytać innych ludzi o to, ile zarabiają, głupio jest tak jakoś zestawiać ze sobą zarobki i zaglądać komuś do portfela. Niemniej jednak nie oznacza to, że my nie chcemy zarabiać, że nie umiemy lub nie mamy takich możliwości. W rzeczywistości zarabianie pieniędzy nie jest wcale takie trudne, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać, oczywiście trzeba się do tego odpowiednio przyłożyć, ale później to już idzie z górki.

Dlaczego o tym piszemy?

Dlatego, że w naszym kraju i zresztą nie tylko w naszym, pokutuje przez cały czas taki pogląd, że jeżeli ktoś ma dużo kasy, to z pewnością dorobił się jej nieuczciwie, to na pewno ją ukradł, a już w najlepszym przypadku po prostu dostał w spadku od kogoś, kto je nieuczciwie zdobył. Jednakże tak wcale nie jest i trzeba sobie zdać z tego sprawę. W rzeczywistości zarabianie pieniędzy to nic innego, jak umiejętność właściwego nastawienia się do nich. Jak zrozumienie, że pieniądze są czymś plastycznym, czymś, co cały czas musi przepływać. Jeżeli coś takiego zrozumiemy i zrozumiemy także, jak działają pieniądze, to okaże się, że szybko będziemy mogli znaleźć skuteczny sposób na to, żeby mieć ich więcej. Każdy dochodzi do tego swoją drogą. Jedni na błędach, inni łapią ideę zarabiania bardzo szybko, a jeszcze inni są gdzieś pośrodku i tak naprawdę nie wiadomo, w którą stronę będą zmierzać. Jedno jest natomiast pewne. Masz możliwość zarabiania dużej ilości pieniędzy, jeżeli zaczniesz robić coś, czego nie traktujesz jako pracę, co przychodzi do ciebie po prostu tak lekko. Jeżeli w końcu chcesz zacząć zarabiać i znaleźć swoją pasję, swoje powołanie i tak dalej, to zastanów się, co byś robił, gdybyś nie musiał zarabiać na życie. Zrozumienie tego sprawi, że szybko znajdziesz swoją ścieżkę.

Jak wydawac pieniadze?

Wydawałoby się, że kwestia zarabiania pieniędzy jest prosta, ale najtrudniej jest je wydawać. Jak to robić, żeby było to dla nas dobre, żebyśmy robili to rozsądnie i jednocześnie żebyśmy nie wydawali więcej, niż musimy? Z pewnością warto zrobić sobie taki bilans tego, co jest nam w danym miesiącu potrzebne, a co normalnie kupujemy i co potrzebne nam nie jest. Szybko zauważymy, że są takie rzeczy, na które wydajemy pieniądze bez sensu i zakupy, których robić nie musimy.

Pieniadze i religia

W Piśmie Świętym jest taki werset, którego ludzie bardzo źle interpretują. Mówi on, że prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż bogaty dostanie się do nieba. Religia wpaja nam, że odnosi się to do tego, że nie powinniśmy dążyć do pieniędzy i bogactwa, bo będą one naszą zgubą. Tymczasem w rzeczywistości chodzi tutaj o coś całkiem innego. Autor pisząc te słowa miał na myśli, że do nieba, czyli w zaświaty, czy jak kto to pojmuje, nie możemy zabrać ze sobą doczesnych dóbr, że idziemy tam tacy, jacy weszliśmy na ten świat. Wydaje się, że to takie proste i logiczne, jednakże wiele ludzi podąża ścieżką złej interpretacji, a przez to kieruje się w życiu niewłaściwymi pobudkami.

Praktycznie wszystkie religie odrzucają pieniądze jako coś, co jest złe, nieczyste i w ogóle do niczego. Jednakże w rzeczywistości to pieniądze są dobre. Religie nam wmawiają, że mamy oddać im wszytko i wszystkiego się pozbyć, a jednocześnie same się bogacą. To czysta hipokryzja, dlatego w coś takiego absolutnie nie powinniśmy wierzyć. Zdecydowanie lepiej jest się w tym momencie kierować zdrowym rozsądkiem i naszym własnym systemem wartości, natomiast dogmaty na temat kasy cisnąć w kąt.

Dodaj komentarz