Kto najchętniej korzysta z leasingu? - TRUST.ORG.PL

Kto najchętniej korzysta z leasingu?

Przede wszystkim warto zadać sobie pytanie na czym tak właściwie polega leasing. Można powiedzieć, że jest to rodzaj wynajmu. Występują tutaj dwie strony – finansująca i korzystająca. Załóżmy, że mówimy o leasingu samochodów, wówczas finansującym jest producent pojazdu lub firma leasingowa, która go kupuje w porozumieniu z przyszłym korzystającym. On z kolei w zamian za użytkowanie auta będzie co miesiąc płacił określone raty. Wszystkie ustalenia zostają spisane w umowie leasingowej. Może ona też uwzględnić taką sytuację, w której raty są jednocześnie spłatą wartości samochodu i w określonym momencie stanie się on własnością leasingobiorcy.

Ponieważ leasing samochodowy jest szybką i łatwą formą nawiązywania współpracy, gdzie wszyscy w jakiś sposób korzystają, staje się on coraz bardziej popularny. Formalności nie są tu zbyt skomplikowane i nie wymagają wiele czasu. Umowa leasingowa może być podpisana na jeden rok, ale też na pięć lat. Po jej zakończeniu można stać się właścicielem samochodu lub wymienić go na zupełnie nowy. Możliwości jest wiele, tak więc każdy powinien znaleźć jakąś opcję leasingową w sam raz dla siebie.

Do niedawna szczególnie rozpowszechniony był leasing dla przedsiębiorców. Nic dziwnego, że chętnie korzystają oni z takiej możliwości rozwijania swoich firm. Dzięki niej mogą korzystać nie tylko z różnego rodzaju pojazdów, ale także z nowoczesnych maszyn i urządzeń, sprzętu komputerowego itd. Leasingodawcy chętnie dostosowują warunki leasingu do potrzeb i możliwości poszczególnych firm. Dlatego coraz częściej przedsiębiorcy rezygnują z kredytu na korzyść przystępnych, comiesięcznych rat. Oprócz współpracy z producentami i towarzystwami leasingowymi mogą oni też zastanowić się nad tego typu współpracą z bankiem. Zresztą dotyczy to nie tylko przedsiębiorców. Od 2001 roku funkcjonuje również leasing dla osób prywatnych.

Mogą one zdecydować się na umowę standardową lub odnawialną. W pierwszym przypadku po spłacie wartości samochodu staje się on własnością korzystającego. Leasing odnawialny polega na wymianie pojazdu na nowy co pewien czas. Raty są wówczas zdecydowanie niższe. To bardzo dobra opcja dla osób, którym zależy przede wszystkim na komforcie jazdy i użytkowania samochodu, natomiast nie dbają o to czy są jego posiadaczami. Kwestie ubezpieczenia i naprawy pojazdu należy uzgodnić na etapie spisywania umowy. Okazuje się więc, że właściwie każdy może starać się o jej zawarcie. Wystarczą regularne wpływy finansowe o odpowiedniej wysokości i na pewno żaden leasingodawca nie odmówi współpracy. Zanim wybierze się już jednego z nich, można wcześniej wykonać symulacje różnych ofert za pomocą kalkulatora rat leasingowych, który można znaleźć bez problemu w Internecie.

Dodaj komentarz