Kredyty - pomoc dla początkujących firm - TRUST.ORG.PL

Kredyty – pomoc dla początkujących firm

Wielu z nas doskonale wie o tym, że w krajach UE istnieje coś takiego jak bezzwrotny kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej i brany jest on z urzędów. wiele znaczy też i to, że bezzwrotnym jest on jedynie wtedy gdy firma utrzyma się przez minimum dwa lata licząc od faktycznej daty wystartowania z biznesem. Na dokładkę potrzebny ( https://pozyczkolog.pl/ ) jest też ten poręczyciel, który spłaci kredyt, jeśli konkretna firma zniknie z rynku po mniej niż dwóch latach od rozpoczęcia działalności. W tych aspektach tkwi rzecz jasna ten spory problem powiązany z takowymi firmami i co równie istotnym tego kredytu nie można dostać wtedy gdy dana firma już istnieje, bo to kredyt na rozpoczęcie działalności. Nazywa się to Unijną pomocą DEMINIMIS i w skrócie oznacza to 80% pomocą UE w tym rozpoczęciu działalności gospodarczej.

Kontrola urzędników.

Kontrola urzędników jeśli chodzi o tę pomoc polega rzecz jasna na tym, że ktoś z urzędu odwiedza lokal danej firmy i sprawdza zgodność tego osprzętu znajdującego się w konkretnej firmie z fakturami i innego typu dokumentami. Sprawdza się nawet to czy te sprzęty pokrywają się nie tylko z samymi fakturami, bo istotnym jest też i to, że muszą istnieć dokumenty potwierdzające numery seryjne konkretnych sprzętów. Niektórzy mają z tym minimalne problemy, ale większość dokładnie czyta umowę i dlatego z tymi dokumentami zawierającymi numery seryjne ( https://pozyczkolog.pl/ ) urządzeń nie ma najmniejszych problemów. Niekiedy nawet tę zgodność kontrolują urzędnicy wyższego szczebla, ale trafia się to raz na kilka lat w przypadku mniejszych miast. Natomiast w przypadku sporych miast tego typu kontrole są bardziej uciążliwymi. Prawda jest też i to, że taki kredyt na rozpoczęcie działalności w czasach kryzysu ekonomicznego nie jest opcją łatwą w uzyskaniu, bo właśnie wtedy fundusze na tego typu cele są skromniejszymi i trudno je uzyskać w tych ostatnich kilku miesiącach bieżącego roku kalendarzowego.

Wkład własny i jego znaczenie.

Wkład własny, czyli jakieś sprzęty, które dana osoba już posiada to też mile widziane zalety. Świadczą one o tym, że ktoś taki faktycznie jest zainteresowany tą pomocą na rozpoczęcie działalności gospodarczej i co równie istotne taka osoba faktycznie będzie zarabiać i płacić podatki. Jednym słowem ta pomoc dla początkującego przedsiębiorcy i tak się zwróci, bo będzie on zarabiał i nabywał różnego rodzaju rzeczy, a w rzeczach kryje się ten podatek VAT, a w nim tkwi także przychód państwa i dlatego ta pomoc jest znaczącą i to dla każdej ze stron, choć nie zawsze można ją łatwo uzyskać.

Dodaj komentarz