Kredyt inwestycyjny – najważniejsze informacje

Kredyt inwestycyjny – najważniejsze informacje

kredyt-inwestycyjny

Nie każda firma posiada wystarczające środki do tego, aby pozwolić sobie na inwestowanie. Warto jednak wiedzieć, że jest to nieodłączna część prowadzenia każdej działalności i nie należy z tego rezygnować. Dzięki inwestowaniu możesz poprawić jakość oferowanych produktów i usług, a także zyskać nowych klientów. Jeśli potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, to pomyśl o kredycie inwestycyjnym https://habzafinanse.com.pl/kredyt-inwestycyjny/. Czym on jest i dlaczego warto go wziąć? Podpowiadamy.

Czym jest kredyt inwestycyjny?

Kredyt inwestycyjny to produkt finansowy, który służy do tego, aby sfinansować firmowe inwestycje. Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, mają one na celu rozwinięcie firmy oraz wzmocnienie jej pozycji na rynku. Charakter takich inwestycji może być bardzo różny i w dużej mierze zależy od branży, w której obraca się przedsiębiorstwo. Zazwyczaj jednak służy on do tego, aby zakupić firmowe nieruchomości, środki transportu, patenty, licencje oraz sprzęty biurowe. Kredyt inwestycyjny musi zostać przeznaczony na konkretny cel, który opisany jest w umowie kredytowej. Pieniądze pozyskane w taki sposób można przeznaczyć na większe oraz mniejsze potrzeby.

Zanim jednak zaczniesz ubiegać się o taki kredyt, musisz wiedzieć, że wymaga on posiadania wkładu własnego. Zazwyczaj jest to minimum 20-30% kosztów planowanej inwestycji. Niektóre instytucje wymagają mniejszego wkładu, jednak zazwyczaj wiąże się to z wyższymi kosztami lub większą ilością formalności. W zależności od sumy, którą chcesz uzyskać kredyt, może być udzielony na kilka lat np. 2-5 lub na dłużej. Istnieją kredyty inwestycyjne, które można wziąć nawet na 20 lat.

Warunki kredytu inwestycyjnego

Szczegółowe warunki tego rodzaju kredytu są ustalane między bankiem a firmą. Trzeba jednak wiedzieć, że warunkiem, z którym spotkasz się, zawsze ubiegając się o taki kredyt, jest konieczność wykorzystania go na konkretne cele. Mogą to być środki trwałe, wartości niematerialne i prawne. Co więcej, banki wymagają też posiadania odpowiedniego stażu na rynku. Zazwyczaj musi on wynosić minimum 12 miesięcy. Niektóre instytucje wymagają od swoich klientów tego, aby prowadzili firmę od minimum 2 lat. Konieczne jest posiadanie bardzo dobrej zdolności kredytowej. Tak jak w przypadku brania kredytu dla osób prywatnych, tak w przypadku kredytów dla firm zdolność kredytowa odgrywa bardzo ważną rolę. Warto więc o nią zadbać, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie atrakcyjnego kredytu gotówkowego.

Dodaj komentarz