Kredyt inwestycyjny dla firm - kluczowe informacje | Co trzeba wiedzieć?

Kredyt inwestycyjny dla firm – kluczowe informacje

Właściciele firm doskonale wiedzą, jak ważny jest nieustanny rozwój. Tylko bowiem wtedy można liczyć na to, że firma będzie przynosiła oczekiwane zyski.

Niestety, aby firma się rozwijała, potrzebne są określone inwestycje. A na to nie każdego właściciela firmy już stać. Rozwiązaniem sytuacji okazuje się być kredyt inwestycyjny dla firm, który obecnie znaleźć można w ofercie większości działających na terenie naszego kraju banków.

Co to kredyt inwestycyjny?

Kredyt inwestycyjny to propozycja zarówno dla małych, średnich, jak i dużych firm. Dzięki temu każdy przedsiębiorca ma szansę zdobyć pieniądze, które pozwolą mu w przeprowadzeniu zmian przekładających się na rozwój firmy. Pozyskane z kredytu inwestycyjnego pieniądze można przeznaczyć na przykład na:

  • zakup nowej linii produkcyjnej lub remont już istniejącej;
  • wyposażenie biura;
  • zakup nowych samochodów;
  • wynajem powierzchni biurowej;
  • budowę nowych budynków.

Jest to oczywiście jedynie przykład tego, co można zrobić z pieniędzmi pochodzącymi z kredytu inwestycyjnego.

Kredyt inwestycyjny – warunki

Aby otrzymać kredyt inwestycyjny, trzeba przejść przez ściśle określoną procedurę. Przede wszystkim bank musi mieć pewność, że posiadamy odpowiednią zdolność kredytową, a tym samym będziemy w stanie oddać pożyczone pieniądze.

Dlatego dokładnie trzeba przedstawić swoją sytuację finansową, osiągane zyski i perspektywy rozwoju. To na podstawie tych informacji analitycy finansowi banku podejmują decyzję, czy w naszym przypadku istnieje szansa na spłatę zobowiązania.

Kredyt inwestycyjny kierowany jest zarówno do doświadczonych i znanych już firm, jak i tych, które dopiero pojawiają się na naszym rynku. Trzeba jednak pamiętać, że firmy młode muszą liczyć się z większymi trudnościami.

Nie posiadają jeszcze bowiem ugruntowanej pozycji na rynku, co sprawia, że o wiele trudniej jest ocenić jak będzie przebiegała spłata zobowiązania. Oczywiście nie oznacza to, że młode firmy nie mają szans na otrzymanie kredytu inwestycyjnego. Muszą jednak o wiele dokładniej udokumentować swoją sytuację finansową i przedstawić plany na przyszłość.

Dodaj komentarz