Kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności - co trzeba wiedzieć?

Kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej dla wielu osób stanowi trudne do osiągnięcia marzenie. Można mieć genialny pomysł i świetnie skonstruowany biznesplan, jednak bez odpowiednio wysokich środków finansowych na samym początku działalności, trudno mówić o odniesieniu sukcesu na rynku.

Pomoc w realizacji marzeń

Nie każdy posiada na starcie na tyle duże zasoby gotówki, by móc pozwolić na zainwestowanie ich w firmę, której wartość rynkowa, dochody oraz potencjał rozwoju nie zostały jeszcze dokładnie określone i sprawdzone. Dla takich właśnie osób stworzono kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności. Jeszcze nie tak dawno temu banki bardzo niechętnie lub wcale zgadzały się na udzielanie kredytów początkującym przedsiębiorcom.

W dzisiejszych czasach sytuacja wygląda jednak dużo lepiej, a kredyt dla firm stał się instrumentem, który można znaleźć w ofercie właściwie wszystkich instytucji kredytowych. Każdy młody biznesmen lub początkująca bizneswoman może ubiegać się o taką pomoc z banku. Nie oznacza to jednak, że każdy otrzyma kredyt dla firm na start, aby tak się stało, trzeba spełnić bowiem określone wymagania, które nierzadko postrzegane są jako dość restrykcyjne.

Negocjowanie warunków

Pożyczanie pieniędzy firmom, które dopiero wchodzą na rynek, stanowi dla banku pewne ryzyko. Nic więc dziwnego, że przed podjęciem decyzji o udzieleniu kredytu początkującemu przedsiębiorcy, pracownik banku dokładnie sprawdza, czy klient na pewno spełnia wszystkie niezbędne wymagania. Przede wszystkim właściciel firmy musi wykazać, że sam jest osobą o dużej wiarygodności, posiadającej zdolność kredytową i spłacającą wszystkie swoje zobowiązania finansowe.

Aby uzyskać kredyt dla firm, konieczne jest także udowodnienie, że dane przedsiębiorstwo jest w stanie w niedalekiej przyszłości odnieść sukces i zacząć przynosić dochody. Co zrobić, aby to wykazać? Najlepiej jest przedstawić bankowi kompletny, profesjonalnie przygotowany biznesplan. Niektórych może przerażać sporządzenie takiego biznesplanu, na szczęście na rynku istnieje wielu specjalistów, którzy za niewielką opłatą mogą pomóc w opracowaniu takiego dokumentu. Warto skorzystać z takich usług, aby pokazać się bankowi z jak najlepszej strony.

Potrzebne dokumenty

Zaprezentowanie biznesplanu nie wystarczy, aby uzyskać kredyt dla firm od początku działalności. Należy przedstawić także szereg potrzebnych dokumentów. Przed udaniem się na spotkanie do banku, trzeba koniecznie pamiętać o zabraniu:

  • dokumentu tożsamości
  • dokumentów założycielskich firmy
  • numer REGON
  • dokumenty potwierdzające cel i kwotę finansowania.

Dodaj komentarz