Kiedy starać się o kredyt konsolidacyjny | Jak wyjść z zadłużenia

Kiedy starać się o kredyt konsolidacyjny

Pętla kredytów

Kredyt konsolidacyjny to ratunek dla osób, które nie są w stanie spłacać w terminie rat kredytów. Bierzemy jeden kredyt i spłacanie rat nie jest dla nas problemem. Praktycznie nie zauważamy, że mamy jakieś dodatkowe zobowiązanie. Wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Jedna rata kredytu nie sprawia nam trudności więc decydujemy się na kolejny kredyt, zatem pojawia się do spłaty już druga rata kredytu. W dalszym ciągu czujemy, że stać nas na jeszcze więcej. O ile samo wzięcie kredytu okazuje się mało wymagające w praktyce okazuje się, że jednak ilość rat, które w konsekwencji naszych działań mamy do spłaty, przekraczają nasze możliwości finansowe. Nawet jeśli starcza nam na wszystkie raty, po opłaceniu innych zobowiązań okazuje się, że np. nie pozostaje nam już nic na życie.

Kiedy starać się o kredyt konsolidacyjny

Kiedy tylko pojawia się sygnał, że raty kredytu są tak duże, że znacząco utrudniają nam życie, zabierając większą część domowego budżetu. Wtedy powinna zapalić się nam czerwona lampka. O kredyt konsolidacyjny powinniśmy starać się w momencie kiedy czujemy, że powoli nie dajemy raty spłacać wszystkich kredytów. Wtedy kiedy mamy trudności ale w dalszym ciągu jakoś spłacamy wszelkie zobowiązania.

To wtedy jest ten moment aby starać się o kredyt konsolidacyjny. To czas kiedy bank po weryfikacji naszej historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej otrzyma odpowiedź, że owszem mamy kredyty, lecz każdy z nich jest spłacany terminowo. Oznacza to tyle, że nie chcemy się wymigać od spłaty, ale zmienić warunki kredytowania, wydłużyć okres kredytowania, a tym samym zmniejszyć miesięczną kwotę raty.

Na kredyt konsolidacyjny nie jest za późno

Oczywiście sytuacja wskazana powyżej jest wzorcową. Jednak w praktyce rzadko kto tak szybko decyduje się na znalezienie dla siebie pomocy w postaci kredytu konsolidacyjnego. Najczęściej decydujemy się na niego gdy jest już na prawdę źle i od jakiegoś czasu nie spłacamy wszystkich zobowiązań w terminie. W dalszym ciągu mamy szansę na konsolidację kredytów.

W tej sytuacji warto jednak nie działać w pojedynkę i zwrócić się do profesjonalnego pośrednika kredytowego, który specjalizuje się z pozyskiwaniu trudnych kredytów. Ze wsparciem specjalisty mamy większe szanse na konsolidację zobowiązań w przypadku gdy mamy na swoim koncie kilka kredytów, których nie spłacamy terminowo ze względu na brak środków na pokrycie wszystkich rat.

Pamiętaj jednak, że im szybciej wystąpisz o kredyt konsolidacyjny, tym masz większe szanse na jego uzyskanie. Nie zwlekaj więc i zacznij działać już dziś.

Dodaj komentarz