Jak sfinansować zakup auta - kredyt a może pożyczka? - TRUST.ORG.PL

Jak sfinansować zakup auta – kredyt a może pożyczka?

Wiele osób w momencie kupowania samochodu spotyka się z dylematem, z jakiego rodzaju kredytu skorzystać przy finansowaniu upragnionego zakupu. Wiadomo, że mowa tutaj o osobach, które nie mają dostatecznej ilości gotówki przeznaczonej na kupno takiego pojazdu. Co zatem warto wybrać: popularny kredyt gotówkowy czy typowy kredyt samochodowy?

Planujesz zakup auta? Zastanów się jaki kredyt będzie dla Ciebie najkorzystniejszy

Mamy w takim wypadku do wyboru dwa rozwiązania. Możemy wziąć typowy kredyt samochodowy, lub wziąć kredyt gotówkowy za który możemy kupić taki samochód. Oba typy kredytów mają swoje wady, ale i zalety. Na czym one polegają? Należy zwrócić uwagę na to, że standardowy kredyt na samochód posiada zazwyczaj o wiele niższe oprocentowanie, niż kredyt gotówkowy. Wiąże się to z tym, że zabezpieczeniem dla banku jest sam samochód. W momencie kiedy kredytobiorca nie będzie spłacał takiego kredytu, bank przejmuje jego samochód.

Kredyt gotówkowy czy kredyt samochodowy?

Kredyty gotówkowe mają o wiele wyższe oprocentowanie, jednak mamy pewność, że bank nie może przejąć naszego nowo zakupionego samochodu. Może jedynie obarczyć nas karą lub odsetkami, nie może jednak przejąć pojazdu. Kiedy kupujemy samochód za gotówkę to nie jest od nas wymagana zgoda banku na dokonanie ewentualnej sprzedaży naszego nowego auta nawet jeśli kredyt gotówkowy nie został jeszcze całkowicie spłacony. Biorąc typowy kredyt samochodowy istnieje niewielka szansa, że będziemy mogli sprzedać taki samochód jeszcze przed spłatą kredytu, ponieważ jest on jego zabezpieczeniem. Banki wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów mogą jednak przewidywać bardziej przychylne postanowienia, dlatego warto stanąwszy przed koniecznością dokonania sprzedaży nowo zakupionego pojazdu udać się na spotkanie z pracownikiem placówki bankowej w celu wypracowania wspólnego rozwiązania.

Czy wysokość kredytu będzie zależeć od jego rodzaju?

Jak najbardziej. W przypadku kredytu samochodowego jego wysokość jest uzależniona od ceny wybranego przez nas pojazdu. Nie dostaniemy większego kredytu, jeżeli samochód, który ma być jego zabezpieczeniem kosztuje sporo mniej. Wymogiem otrzymania kredytu samochodowego jest również to, że trzeba posiadać jakiś wkład własny uzależniony od wymogów konkretnych banków. Często zdarza się tak, że nie mamy takich pieniędzy. Takie warunki stawiane przez bank sprawiają, że kredyt samochodowy nie jest dostępny dla wszystkich. Wybór pomiędzy dwoma kredytami uzależniony jest więc przede wszystkim od tego, czy w pierwszej kolejności spełniamy wszystkie wymogi banku, jeżeli chodzi o kredyt gotówkowy. Jeżeli spełniamy i jesteśmy pewni tego, że samochód, który kupujemy będzie nam służył przez cały okres trwania kredytu, to jest on o wiele bardziej opłacalny. Na takim kredycie możemy bowiem sporo zaoszczędzić.

Jeśli zastanawiasz się który rodzaj kredytu będzie najbardziej korzystny w Twojej sytuacji to zachęcamy do kontaktu z przedstawicielem kredytowym, który służy poradą i dobierze najlepszy kredyt spośród dostępnych na runku.

Dodaj komentarz