Jak powstają rankingi lokat bankowych? - TRUST.ORG.PL

Jak powstają rankingi lokat bankowych?

Jak powstają rankingi lokat bankowych?

Rosnąca stopa życiowa Polaków i dostępne obecnie sposoby na zdobywanie dodatkowych pieniędzy sprawiły, że bardzo wzrosło zainteresowanie lokatami bankowymi. Jednocześnie pracownicy banków starają się przygotowywać dla swoich klientów takie oferty, które sprawią, że będą chcieli założyć lokatę właśnie w ich banku.

Jednak taka sytuacja może wprowadzić również sporo zamieszania w dziedzinie wyboru najlepszej lokaty, ponieważ mniej doświadczeni klienci banku nie będą w stanie określić, które z ofert bankowych są najlepsze. Dlatego co jakiś czas przygotowywany jest ranking lokat – najlepsza lokata bankowa – w którym porównywane są oferty kilku banków. Dzięki temu przeciętni odbiorcy produktów bankowych są w stanie określić, która z lokat będzie dla nich najkorzystniejsza.

Zasady tworzenia rankingu lokat

Ranking lokat tworzony jest przez fachowców w dziedzinie bankowości i tylko takie porównanie lokat, które jest firmowane znanymi nazwiskami możemy traktować jako wiarygodne. Musimy, bowiem pamiętać, że banki chętnie wykorzystują różne metody oddziaływania na swoich klientów i mogą również wpływać na opinie osób tworzących rankingi lokat lub po prostu zlecić wykonanie takiego rankingu, w którym będą zamieszczone jedynie pozytywne opinie na ich temat. Dlatego w przygotowywaniu rankingu lokat mogą uczestniczyć jedynie osoby nie związane w żaden sposób z ocenianymi bankami, a jedynie posiadające jakieś doświadczenie w pracy w jednym z oddziałów bankowych.

Kolejną zasadą tworzenia rankingu lokat jest zwrócenie uwagi na oprocentowanie lokat. Tylko lokaty z wysokim oprocentowaniem mogą być korzystne dla klientów banku, dlatego na pierwszych miejscach rankingu powinny znaleźć się lokaty z wysokim oprocentowaniem. Brana pod uwagę będzie również elastyczność banku w zakresie dostępnych okresów trwania umowy o lokatę. Obecnie klienci banków podzielili się na dwie grupy, jedni najbardziej zainteresowani są lokatami krótkoterminowymi, a inni możliwością podpisania jak najdłuższej umowy o lokatę, na której bezpiecznie będą mogli przechowywać swoje pieniądze.

Dodaj komentarz