Do reklam kredytów podchodź z dystansem - TRUST.ORG.PL

Do reklam kredytów podchodź z dystansem

Jeśli planujesz zaciągnąć kredyt, pamiętaj, że bierzesz tym samym na siebie ogromną odpowiedzialność. Choć reklamy banków brzmią bardzo pociągająco, podchodź do nich bardzo sceptycznie – przeważnie nie mówią całej prawdy, eksponując np. niższe oprocentowanie. Jak wybrać idealną dla siebie opcję kredytu i nie dać się nabrać na sztuczki kredytodawców?

Przede wszystkim – dokładnie przeczytaj regulaminy, szczególnie to, co jest napisane mniejszą czcionką na ostatniej stronie. Pamiętaj – kredyt to pożyczka pieniężna, którą po określonym czasie należy zwrócić. Decydując się na zaciągnięcie kredytu warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego – jego zadaniem jest pomóc Ci bezboleśnie przebrnąć przez wszystkie procedury kredytowe.

O możliwości zaciągnięcia kredytu decyduje Twoja zdolność kredytowa. Oznacza ona Twoją zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami – zgodnie z terminem określonym w umowie. Na zdolność kredytową wpływa przede wszystkim wysokość Twoich zarobków, ale i wiek i stan cywilny, historia wcześniejszych umów kredytowych i współpracy z bankiem. Jeśli masz wysoką zdolność kredytową stajesz się wiarygodnym klientem dla banków i bez problemu uzyskasz kredyt. Natomiast jeśli Twoje wynagrodzenie jest niskie banki obawiają się że możesz nie spłacić zaciągniętego kredytu – konieczne jest wtedy przedstawienie dodatkowych form zabezpieczeń.

Jak obliczyć zdolność kredytową? Kalkulator kredytowy to narzędzie dzięki któremu możesz samodzielnie oszacować swoją zdolność kredytową. Przed zaciągnięciem kredytu warto oszacować we własnym zakresie swoje możliwości, tak, aby w przyszłości uniknąć przykrych niespodzianek. Kalkulatory są dostępne na wielu stronach internetowych, jednakże szczegółowa kalkulacja przeprowadzana jest przez banki i firmy zajmujące się doradctwem kredytowym. Podawany przez kalkulator wynik powinien przedstawiać wysokość raty kredytu oraz kwoty przyznanego kredytu.

Dodaj komentarz