Czy warto wziąć kredyt? - TRUST.ORG.PL

Czy warto wziąć kredyt?

Nie jest możliwe udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na wspomniane pytanie. Wszystko zależy bowiem od bardzo dużej liczby czynników, a także indywidualnej sytuacji określonego kredytobiorcy.

Uświadomienie sobie konsekwencji

Osoba zainteresowana wzięciem kredytu gotówkowego lub mieszkaniowego powinna w pierwszej kolejności uświadomić sobie, jak poważne jest to zobowiązanie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że niefrasobliwe podejście do kwestii regulowania podjętego zobowiązania może doprowadzić do pojawienia się zaległości w spłacie danego kredytu. Oczywiście dane będą odnotowane w Biurze Informacji Kredytowej. Może to mieć oczywiście ogromny wpływ na kolejne decyzje banków związane z przyznaniem kredytów.

Kredyt samochodowy

Należy zastanowić się, czy kredyt na pewno będzie konieczny. Rekomendowane jest unikanie nieprzemyślanych decyzji, które są podejmowane pod wpływem chwili. Potencjalny klient powinien być pewny, że będzie w stanie spłacić omawiany kredyt.

Kredyt odnawialny

Bardzo istotne znaczenie w przypadku wzięcia tego rodzaju kredytu będzie miało podejście danej osoby do dodatkowych środków. Osoby, które mają tendencję do wydawania pieniędzy na zupełnie niepotrzebne rzeczy bez zastanowienia ryzykują wpędzeniem się w problemy finansowe. Bardzo istotne znaczenie ma zatem odpowiedzialność.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Osoby, które poważnie zastanawiają się nad wzięciem kredytu na mieszkanie lub konsolidacyjnego, nie mogą zapomnieć o bardzo dokładnym przeanalizowaniu ofert poszczególnych instytucji finansowych. Rekomendowane jest zweryfikowanie kosztów, które są z nimi związane. Bardzo ważne są także potrzeby potencjalnych klientów. Decyzja o wzięciu kredytu jest zatem bardzo indywidualna. Będzie oczywiście wymagała przemyślenia.

Kredyt bankowy a umowa pożyczki?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że najbardziej istotną różnicą między kredytem bankowym, a umową pożyczki są regulacje prawne. Godny uwagi jest fakt, że pożyczka jest regulowana kodeksem cywilnym. Z kolei umowa kredytowa będzie podlegała przepisom ustawy prawo bankowe, a także ustawy o kredycie konsumenckim. Należy mieć świadomość, że w Polsce kredytu może udzielić tylko SKOK lub bank. Pozostałe podmioty działające na rynku nie mają takiej możliwości. Nie wszyscy wiedzą, że firmy pożyczkowe, które oszukują swoich klientów lub wprowadzają ich w błąd są w znaczniej mniejszości. Instytucje finansowe przeważnie udzielają pożyczek zgodnie z obowiązującym prawem bankowym.

Dodaj komentarz