Czy warto brać kredyt na wakacje? - TRUST.ORG.PL

Czy warto brać kredyt na wakacje?

Okres wakacyjny podobnie jak przedświąteczny, jak żaden inny bardzo sprzyja zaciąganiu i kredytów gotówkowych. Po całym roku pracy większość z nas chce wyjechać na wymarzone wakacje a z funduszami bywa ciężko.

Wakacje to okres kiedy większość z nas przymykamy oko na swoją nierzadko nienajlepszą sytuację finansową, pozwalamy sobie na odrobinę szaleństwa, którą będziemy spłacać przez następne miesiące. Tak to już jest że lata nie da się zatrzymać, a wakacje to najlepszy i często jedyny okres w roku na wypoczynek.

Instytucje finansowe, banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom turystów-wczasowiczów oraz potrzebom klientów dając szerokie i zróżnicowane możliwość zaciągania krótkoterminowych kredytów gotówkowych.

Kredyty gotówkowe wakacyjne

Należy jednak pamiętać, aby nie brać pożyczki lub kredytu gotówkowego z przeznaczeniem na wczasy lub wycieczkę zagraniczną na okres kredytowania dłuższy niż dwanaście miesięcy. Chodzi bowiem o to, aby zaciągnięty w tym roku kredyt gotówkowy na z przeznaczeniem na wakacje, spłacić przed następnym urlopem. W przeciwnym wypadku wpadniemy niewątpliwie w tak zwaną pułapkę kredytową lub spiralę zadłużenia i mając do spłaty kredyt gotówkowy z poprzednich wakacji nie będziemy wstanie zaciągnąć nowego i pojechać na następne wczasy.

Zanim zwrócimy się z wnioskiem o kredyt gotówkowy trzeba koniecznie zdać sobie sprawę z tego, iż tak jak w przypadku innych kredytów tak również w przypadku kredytów gotówkowych są różne warianty i różne opcje, zatem kredyt kredytowi nie równy. Banki oferują kredyty gotówkowe z różnymi zmiennymi i na różnych warunkach. W związku z tym powinniśmy skorzystać z porównywarki kredytowej lub z pomocy doradcy finansowego.

Oprocentowanie kredytów gotówkowych waha się bowiem w granicach od siedmiu do nawet osiemnastu procent. Jednakże na koszty kredytu wpływ ma wiele czynników, oprocentowanie to nie wszystko.

Zaciągając pożyczkę na wakacje zwrócić należy uwagę na fakt, że to właśnie całkowity koszt kredytu a nie tylko jeden jego składnik czyli oprocentowanie nominalne jest istotne i to właśnie koszt całkowity będzie miał przez następne miesiące wpływ kluczowy na wysokość rat kredytu wakacyjnego i tym na kwotę jaką będziemy musieli zwrócić do banku. Jeżeli porównamy kilka ofert poszczególnych banków lub instytucji finansowych udzielających pożyczek gotówkowych to okaże się, że koszt całkowity w najbardziej korzystnym banku wynosi przykładowo 9 procent natomiast koszt najmniej atrakcyjnego kredytu to przeszło 24 procent.

Dodaj komentarz