Komfortowe pożyczki przez internet - TRUST.ORG.PL

Komfortowe pożyczki przez internet

Pożyczka udzielana za pośrednictwem internetu wydaje się być znakomitym i komfortowym rozwiązaniem w porównaniu do tego do czego byliśmy dotychczas przyzwyczajeni czyli obowiązkowych wizyt w siedzibie banku czy innej instytucji u której chcieliśmy pożyczyć pieniądze. Możliwość załatwienia całej procedury bez wychodzenia z domu, w sposób szybki i siłą rzeczy pozbawiony formalności jest bardzo atrakcyjna, jednak nasuwa się podstawowa wątpliwość: czy taka transakcja jest w pełni bezpieczna, czy nasze dane personalne będą należycie chronione w porównaniu do tradycyjnych metod. Z pewnością każdy przyzna rację że nawet wygoda nie jest warta narażenia się na kłopoty związane na przykład z kradzieżą tożsamości, więc warto sprawdzić czy oczywiste zalety jaką dają nam pożyczki przez internet nie odbywają się przypadkiem kosztem bezpieczeństwa.

Aby odpowiedzieć na to pytanie warto zaznajomić się z procedurą udzielenia chwilówki przez internet. Nasze starania o zdobycie gotówki rozpoczynają się w momencie przejścia na stronę pożyczkodawcy. Po tym jak wybierzemy warunki naszej pożyczki czyli kwotę i termin spłacenia, będziemy musieli wypełnić formularz rejestracyjny. Należy w nim podać twoje dane osobiste, adresowe i kontaktowe: imię i nazwisko, numer dowodu osobistego, pesel, adres zameldowania, numer konta który sposób że do weryfikacji oraz przelania pożyczki, numer telefonu komórkowego a niektórzy pożyczkodawcy w niektórych przypadkach mogą pytać o różne inne rzeczy jak informacje o zatrudnieniu.

Wysłanie wniosku jak i wszystkie inne czynności na stronie pożyczkodawcy odbywa się przy użyciu bezpiecznego szyfrowanego połączenia. Możemy sprawdzić prawidłowość i aktualność certyfikatu bezpieczeństwa klikając na ikonę kłódki na pasku adresu naszej przeglądarki.

Następny krok to weryfikacja naszej tożsamości która służy wyeliminowaniu te przypadków podszywania się pod inną osobę. W tym celu z osobistego konta podanego w formularzu rejestracyjnym należy przelać kwotę jednego grosza na rachunek firmy. Wiele firm stosuje także jednocześnie weryfikację telefoniczną. Potwierdzenie tożsamości osoby która stara się o pożyczkę jest bardzo ważnym elementem służącym podniesieniu bezpieczeństwa transakcji, jeżeli kiedykolwiek natkniemy się na firmę która pomija ten krok, omijajmy ją z dala.

Wszystkie te zabezpieczenia teoretycznie powinny być wystarczające do prawidłowego przeprowadzenia transakcji przez internet jednak pamiętajmy że na końcu tej drogi jest człowiek i nic nas nie uchroni jeżeli nasze dane wpadną niepowołane ręce, dlatego bardzo ważne jest sprawdzić wiarygodność filmy od której chcemy pożyczyć pieniądze.

Na co należy zwracać uwagę nie wpaść w ręce oszustów

Jeżeli już wybraliśmy ofertę która nam odpowiada dokonaj sprawdzenia firmy która ją oferuje pod kątem i wiarygodności dowiedzmy się czy firma działa legalnie, jak długo działa na rynku, czy to jej pracy nie ma zastrzeżeń Komisja Nadzoru Finansowego oraz czy właściciele firmy nie mieli konfliktów z prawem z przeszłości. Co mówi się o tej firmie w internecie, sprawdźmy opinie klientów na tematycznych portalach. Na stronie muszą znajdować się dane firmy, adres siedziby oraz szczegółówe dane na temat warunków zaciągnięcia pożyczki z przedstawionym wzorem umowy.