Czy posiadam zdolność kredytową? - TRUST.ORG.PL

Czy posiadam zdolność kredytową?

Każda osoba dorosła, która pracuje, prowadzi własną działalność gospodarczą, posiada zdolność kredytową – mniejszą lub większą. Jak można sprawdzić swoją zdolność kredytową i w jakich sytuacjach będzie nam ona potrzebna? Wiele osób jest zainteresowanych tego typu tematem, który może przydać im się do wykorzystania w przyszłości.

Historia w BIK

Samodzielne sprawdzenie swojej zdolności kredytowej warto rozpocząć od BIK. Biuro Informacji Kredytowej – dla wielu osób zmora, dla innych jedyna przepustka do tego, aby móc załatwić np. kredyt na samochód, kredyt hipoteczny. Pierwszy krok to sprawdzenie swojej historii kredytowej w tym właśnie miejscu. To właśnie tutaj bank sprawdza, czy w poprzednich latach nie było żadnych opóźnień w spłacaniu jakichkolwiek rat. Może nasza historia kredytowa zawiera nieprawdziwe informacje, które koniecznie należy wyjaśnić (co również się zdarza). Zanim swoje kroki skierujemy do banku, doradcy finansowego, skontaktujmy się z BIK, aby dokładnie sprawdzić historię kredytową. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnego zaskoczenia.

Internetowy kalkulator zdolności kredytowej

Do wykorzystania jest internetowy kalkulator zdolności kredytowej przy kredycie gotówkowym lub hipotecznym. Każda osoba, która ma łączę internetowe może sprawdzić, czy ewentualną zdolność posiada. Jeżeli tak, to w jakiej wysokości. Wszyscy na pewno będą w stanie samodzielnie wypełnić poszczególne rubryki. Do uzyskania wyniku (sprawdzenia zdolności) potrzebne będą takie informacje, jak:

  • długość okresu spłaty,
  • rodzaj rat,
  • wysokość oprocentowania,
  • limity na kartach kredytowych,
  • stałe, pozostałe opłaty,
  • inne pożyczki,
  • miesięczny dochód gospodarstwa,
  • ilość osób znajdujących się w gospodarstwie.

Informacje są łatwe do pozyskania, więc nikt nie będzie miał problemu z ich wypełnieniem. Tego rodzaju internetowe narzędzia są bardzo dokładne, podając zbliżone informacje do tego, co też można pozyskać w placówkach bankowych.

Spotkanie z doradcą finansowym

Jeżeli kalkulator podpowiedział nam, że posiadamy ową zdolność kredytową, to czas na spotkanie z doradcą finansowym. Dlaczego doradca, a nie bezpośrednio bank? Ponieważ doradca będzie w stanie porównać dla nas oferty z różnych placówek bankowych, wybierając tą najkorzystniejszą. Bank będzie starał się przekonać klienta tylko do swojej oferty, nie sprawdzając innych możliwości na rynku. Współpraca z doradcą finansowym może okazać się dla nas zdecydowanie korzystniejsza. Aczkolwiek starajmy się zawsze wybierać dobrego, polecanego doradcę finansowego.

Dodaj komentarz