Czy kredyt refinansowy pomoże na wyjść z długów

Czy kredyt refinansowy pomoże na wyjść z długów

Jak wyjść z długów

Większości z nas przy odpowiedzi na to pytanie nasuwa się pewnie popularny ostatnio kredyt konsolidacyjny. I nic w tym dziwnego bowiem jest bardzo pomocnym produktem bankowym, który rozszerzony również na skonsolidowanie pożyczek i chwilówek, jeszcze bardziej nabrał na sile. Jednak obok tego terminu pojawia się coraz częściej kredyt refinansowy, którego nazwa często stosowana jest zamiennie. Jednakże jest to błędem, bowiem kredyt refinansowy to odrębny produkt finansowy.

Kredyt refinansowy

Najprościej mówiąc, kredyt refinansowy ma na celu zmianę naszego wierzyciela oraz obniżenie kosztów posiadanego zobowiązania.

Tak jak wszystkie dziedziny naszego życia odnotowują ciągłe zmiany i dynamiczny rozwój, nie inaczej sytuacja ma się na rynku finansów. Oznacza to, że z dnia na dzień możemy znaleźć lepsze i tańsze kredyty. Dziś zaciągnięte zobowiązanie już za niedługi czas może okazać się drogie i bardzo niekorzystne dla naszego portfela. Jednakże obecnie banki oferują nam możliwości, o których jeszcze jakiś cas temu mogliśmy tylko pomarzyć. Mówiąc najprościej, kredyt refinansowy daje nam możliwość zamiany drogiego zobowiązania na znacznie tańszy.

Czy kredyt refinansowy pomoże na wyjść z długów

Kredyt refinansowy ma na celu obniżenie kosztów kredytowania, czyli oprocentowania, kosztów jego udzielania oraz innych kosztów dodatkowych. Obniżenie ceny kredytu jest więc także szansą na zmniejszenie wysokości miesięcznych rat.

Jak wiemy rata kredytu często stanowi dużą część naszych wydatków. Tak jak wszystko i nasza sytuacja materialna na przestrzeni lat może ulec zmianom i to nie zawsze na lepsze. Okazać się może, że stara rata w niezmiennej wysokości, kiedyś nie stanowiła obciążenia, a dziś jest sporym problemem. Kredyt refinansowy może więc pozytywnie wpłynąć na domowy budżet, stanowiąc dla niego znaczne odciążenie.

Dzięki zmianie wierzyciela i możliwości ponownego negocjowania warunków kredytowania, nierzadko możemy znacznie obniżyć koszty kredytowania, a tym samym wysokość miesięcznej raty kredytu. Kredyt refinansowy będzie dla nas łatwiejszy w spłacie. Z kolei niższa rata może znacznie poprawić naszą sytuację materialną. Nie będziemy musieli odkładać każdej zarobionej złotówki na spłatę rat, a może nawet uda nam się jeszcze coś odłożyć.

Jeśli więc borykamy się z problemami finansowymi, a obniżenie raty kredytu wystarczająca odciąży nasz domowy budżet, kredyt refinansowy będzie dla nas wybawieniem.

Dodaj komentarz