Biznes bez wkładu własnego - TRUST.ORG.PL

Biznes bez wkładu własnego

Biznes bez wkładu własnego

Dla wielu ludzi i biznesów nastały trudne czasy. Pandemia pozbawiła wiele osób pracy, dużo firm upadło, czasy są bardzo niepewne. Jest jednak część ludzi, która zamiast drżeć o swoją przyszłość, postanowiła zrobić coś w kierunku lepszej przyszłości. Postanowili założyć własny biznes, nie mają jednak pieniędzy na jego realizację. Jest jednak z tego wyjście, istnieją biznesy, które nie potrzebują wkładu finansowego tylko trzeba poświęcić na to czas i pomyśleć kreatywnie.

Dropshiping

Dropshiping to forma logistyki, gdzie magazynowanie i wysyłka towaru nie leży po naszej stronie. My zakładamy tylko sklep (są też darmowe szablony i hostingi) i zajmujemy się marketingiem tego sklepu. Działamy nad jego promocją, nad SEO czyli tym żeby nasz sklep widziały wyszukiwarki, zajmujemy się komunikacją z klientami. Zamówieniami zajmuje się inna firma. Dzięki temu praktycznie nie mamy kosztów na start. Oczywiście fajnie mieć budżet na promocję, jednak da się handlować też bez tego. Dużą zaletą jest to, że możemy na tym zarabiać w wolnych chwilach, będąc w pracy na etacie też mogą spływać zamówienia. Oczywiście nie jest to łatwe, znaleźć dobrą i odpowiedzialną hurtownie wymaga sporego nakładu czasu, a konkurencja jest bardzo duża, mając jednak ciekawe pomysły możemy zrobić z tego bardzo dobrze prosperujący biznes.

Social media

Social media to ogromny rynek, na którym możemy zarabiać na wiele różnych sposobów. Możesz prowadzić własną stronę chociażby na Facebooku i na tym zarabiać. Reklamować inne strony, czy rzeczy mając z tego prowizję. Dobrze też działają tutaj afiliacje. Tak samo mając duży instagram czy tik tok możemy mieć współpracę z różnymi markami mając z tego profity. Mając swój kanał na youtube możemy umieszczać reklamy google i na tym zarabiać. Oczywiście zarobek nie przychodzi od razu, jednak jak będziemy aktywnie tworzyć ciekawy kontent to z czasem zbierzemy wokół siebie społeczność.

Ebook

Jeżeli na czymś się dobrze znasz możesz napisać swój ebook i sprzedawać go przez swoją stronę. Napisanie ebooka nic cię nie kosztuje poza poświęconym na to czasem. Możesz napisać jakiś poradnik, możesz napisać opowieść bądź zbiór swoich przemyśleń. Ebooki są o tyle fajne, że napisany raz dobrze może ci przynosić zyski przez wiele tygodni, miesięcy a czasem nawet lat. Oczywiście musisz się z tym gdzieś pokazać i przekazywać jakąś wartość, jednak jak masz jakieś umiejętności dobrze opanowane i wiesz, że inni chcieliby tego się nauczyć, to możesz na tym naprawdę dobrze zarobić.

Dodaj komentarz