5 kryteriów jakie powinniście brać pod uwagę przy wyborze ubezpieczenia na życie - TRUST.ORG.PL

5 kryteriów jakie powinniście brać pod uwagę przy wyborze ubezpieczenia na życie

Co jest ważniejsze przy wyborze ubezpieczenia na życie – cena czy zakres ochronny? Cena ubezpieczenia nie może być za wysoka, ponieważ nie można dopuścić do sytuacji, w której osoby ubezpieczonej nie będzie stać na opłacenie horrendalnie wysokiej składki, ale również nie może być za niska – im niższa cena ubezpieczenia, tym prawdopodobnie mniejszy zakres, ale wcale nie znaczy to, że gorszy. Już tanie ubezpieczenie może w pełni spełniać czyjeś oczekiwania. Czym należy kierować się przy wyborze ubezpieczenia na życie, aby wybrać odpowiedni zakres ochrony i być zadowoloną osobą z ceny?

1. Celem polisy. Istnieją polisy ochronne, inwestycyjne i typy mieszane – inwestycyjno-ochronne. Jeśli myślisz tylko o ochronie na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia, niepotrzebne Ci jest wykupywanie polisy oszczędnościowej, jeśli na razie nie chcesz gromadzić żadnego kapitału.

2. Sumą ubezpieczenia. Musisz przekalkulować, ile wydajesz pieniędzy na swoje utrzymanie się, np. w skali miesięcznej, ile pieniędzy potrzebowałaby Twoja rodzina na godne życie, gdyby Ciebie zabrakło. Wyliczona kwota da Ci pogląd na to, ile powinna wynosić zupełna suma ubezpieczenia, a od niej z kolei zależy wysokość składki.

3. Zainteresowaniami. Jeśli lubisz uprawiać sporty ekstremalne, koniecznie musisz się ubezpieczyć na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia, jakie może Ci się przytrafić w trakcie uprawiania Twojej ulubionej dyscypliny sportowej. Jeśli tego nie zrobisz, ubezpieczyciel może odmówić Ci wypłaty odszkodowania za poniesiony uszczerbek na zdrowiu.

4. Planami na przyszłość. Planujesz założenie rodziny? Ubezpieczyciele stosują okres karencji w przypadkach ubezpieczania się, aby dostać świadczenie pieniężne z tytułu prowadzenia ciąży i porodu, także taką polisę kobiety powinny wykupić odpowiednio wcześniej – okres karencji może wynosić nawet rok. Jeśli natomiast masz już dziecko i chcesz je zabezpieczyć finansowo, trzeba pomyśleć nad ubezpieczeniem na życie z posagiem. Im wcześniej takie zostanie założone, tym lepiej.

5. Stanem zdrowia. Jeśli chorujesz przewlekle, ubezpieczyciel powinien o tym wiedzieć – inaczej na wypadek pogorszenia się Twojego stanu zdrowia, możesz nie dostać żadnych pieniędzy z ubezpieczenia.

Dodaj komentarz