Na jaką kwotę można wziąć kredyt bez zaświadczeń?

Na jaką kwotę można wziąć kredyt bez zaświadczeń?

Nawet, jeśli znajdujemy się w relatywnie dobrej sytuacji finansowej, wciąż może się zdarzyć, że pojawi się jakiś pilny i duży wydatek, któremu nie będziemy w stanie sprostać. W takiej sytuacji zależeć nam będzie po pierwsze na tym, aby otrzymać gotówkę jak najszybciej i bez zbędnych formalności, a po drugie, aby możliwe było pożyczenie stosunkowo wysokiej kwoty. W związku z tym na jaką kwotę można wziąć kredyt bez zaświadczeń?

Maksymalna kwota kredytu bez zaświadczeń

Ciężko powiedzieć, jaka jest maksymalna kwota kredytu bez zaświadczeń, ponieważ każdy bank ustala ją samodzielnie, na podstawie tego, jak duże ryzyko jest skłonny podjąć. Ogółem mówiąc, często dostępny jest kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach do 10 000 zł z minimum formalności. 10 tysięcy złotych nie jest małą kwotą, a w ramach takiego kredytu można pozyskać ją bardzo szybko, bez dostarczania zaświadczenia o dochodach od pracodawcy, co pozwoli zaoszczędzić czas i uniknąć niezręcznych sytuacji.

Tego typu kredyty można zaciągać nawet bez odwiedzin w placówce banku, a całkowicie zdalnie, przez Internet. Nie musimy w związku z tym nawet wychodzić z domu, aby otrzymać pieniądze. Zastosowanie najnowszej technologii pozwala na niemal błyskawiczne rozpatrywanie wniosków i wydawanie decyzji kredytowych. Jak już wspomniano, formalności zostały ograniczone do minimum: zazwyczaj jedyne, co będziemy musieli zrobić, to wypełnić prawidłowo wniosek i potwierdzić swoją tożsamość.

Ten drugi krok również z reguły można wykonać online, na przykład poprzez przelew weryfikacyjny z konta bankowego, którego dane pokrywają się z tymi, które wskazaliśmy we wniosku kredytowym. Można jednak spotkać się także z innymi metodami weryfikacji tożsamości, takimi jak wideorozmowa z konsultantem banku, czy wizyta kuriera w naszym domu z umową kredytu.

Czy kredyty bez zaświadczeń się opłacają?

Fakt, że kredyty bez zaświadczeń są szybkie, wygodne i opiewają na niemałe kwoty, nie oznacza, że są one nieopłacalne. Tego typu produkt finansowy ma w swojej ofercie wiele banków, w związku z czym zdecydowanie warto przejrzeć i porównać propozycje co najmniej kilku z nich, aby odnaleźć ten, który najbardziej pasuje do naszych oczekiwań i preferencji.

Czynniki, które warte są największej uwagi i najlepiej wskazują, czy dana oferta jest atrakcyjna, to oprocentowanie kredytu, prowizja za jego udzielenie oraz niezwykle istotny wskaźnik RRSO (Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania), przy obliczaniu którego bierze się pod uwagę wszystkie koszty związane z kredytem, nie tylko samo oprocentowanie.

Dodaj komentarz