Jakie ograniczenia ma konsolidacja kredytów | Kredyt konsolidacyjny

Jakie ograniczenia ma konsolidacja kredytów

Konsolidacja https://splatakredytow.pl/ to dla wielu osób sposób na wyjście z trudnej sytuacji finansowej. Dzięki niej możemy połączyć kilka różnych zobowiązań finansowych w jedno, maksymalnie wydłużyć okres spłaty i co za tym idzie obniżyć miesięczną ratę kredytu. Taki rodzaj finansowania może nam przynieść wiele korzyści i nieco odciążyć nasz domowy budżet. Niestety konsolidacja wiążę się również z pewnymi ograniczeniami, o których należy pamiętać.

Konsolidacja nie jest dla każdego

Konsolidacja kredytów warunki mogą być trudne do spełnienia i nie każda osoba może otrzymać taki rodzaj kredytu. Właśnie tu pojawiają się pierwsze ograniczenia. Osoba, która chce wziąć kredyt konsolidacyjny, musi mieć odpowiednią zdolność kredytową, ponieważ bez niej nie ma co liczyć na konsolidacje w tradycyjnym banku. Dodatkowo osoby, które posiadają kredyty preferencyjne, nie mogą ich połączyć z pożyczkami, które są zaciągnięte w prywatnych firmach finansowych.

Jeśli za późno zdecydujesz się na tego typu rozwiązanie i wpadniesz w spiralę zadłużeń, to nie masz szans na konsolidacje w tradycyjnym banku, ponieważ sprawdzana jest tam zdolność kredytowa, ocena punktowa w BIK i wpisy w KRD. Konsolidacja nie jest więc rozwiązaniem dla osób, które zbyt późno zorientowały się o swojej trudnej sytuacji i możliwościach, jakie daje kredyt konsolidacyjny.

Kwota i czas kredytu

Nawet jeśli znajdziemy bardzo atrakcyjną ofertę konsolidacji, to musimy wiedzieć, że być może jej nie dostaniemy. Bank analizuje sytuację każdego kredytobiorcy indywidualnie i do jej wyniku dopasowuje odpowiednią ofertę. Większość banków wprowadza też ograniczenia kwoty, jaką można otrzymać, biorą kredyt konsolidacyjny. W niektórych bankach będzie to mniej niż dwieście tysięcy złotych a w drugich więcej. To samo dotyczy czasu kredytowania. Każdy bank samodzielnie ustala, na jaki okres udziela konsolidacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy możesz ubiegać się o kredyt konsolidacyjny i jaka oferta zostanie Ci zaproponowana, to musisz przejść się do banku. Często atrakcyjne oferty są jedynie zachętą do tego, aby przyjść do jakiejś instytucji, a koniec końców zostanie nam zaproponowane zupełnie coś innego. Aby uniknąć takich sytuacji warto swoje starania o kredyt konsolidacyjny poprzedzić wizytą u doradcy kredytowego https://splatakredytow.pl/.

Konsolidacja nie zawsze jest tańsza


Powiedzielibyśmy nawet, że zazwyczaj jest droższa niż suma wszystkich zobowiązań. Jednak fakt, że rozłożona jest ona na przejrzyste i wygodne do spłaty raty sprawia, że wiele osób się na nią decyduje. Przeglądając oferty konsolidacji, weź pod uwagę nie tylko miesięczną ratę, jaką będziesz musiał spłacać, ale także koszt całkowity kredytu i odsetki, jakimi jest obwarowany. Konsolidacja ma być również opłacalna dla banku. Dlatego możesz być pewny, że jej koszt będzie większy niż gdybyś spłacił wszystkie swoje długi osobno. Niestety często jest to jedyne wyjście, aby wyjść z zadłużenia i poprawić swoją sytuację finansową. Przed podpisaniem umowy przeczytaj konsolidacja kredytów warunki, jakie ona posiada i czy rzeczywiście jest Ci ona w stanie pomóc wyjść z niewygodnej sytuacji.

Dodaj komentarz