Kredyt dla emeryta i seniora – czy to możliwe? | Kredyt konsolidacyjny

Kredyt dla emeryta i seniora – czy to możliwe?

konsolidacja dla emerytów

W naszym kraju panuje przeświadczenie, że starsza osoba, która utrzymuje się jedynie z emerytury lub renty, nie może liczyć na kredyt w banku https://splatapozyczek.pl/. To nieprawda a seniorzy mogą ubiegać się zarówno o kredyt dla emeryta, jak i o kredyt dla rencisty. Muszą jedynie spełniać kilka warunków, które określone są przez banki. Jakie to warunki i czy osoby, które zakończyły swoją karierę zawodową, mają szanse na otrzymanie pieniędzy od banku? Podpowiadamy.

Czy emeryci mają szansę na otrzymanie kredytu?

To, że ktoś przeszedł na emeryturę, lub rentę nie oznacza, że nie może ubiegać się o kredyt, a wszystkie banki zamkną przed nim drzwi na kilka spustów. Wręcz przeciwnie istnieje coś takiego jak kredyt dla emeryta, a nawet konsolidacja dla emerytów, którą w swojej ofercie posiada wiele dużych banków.

Dla banków osoba, która przeszła już na emeryturę jest nawet lepszym kredytobiorcą niż osoba młoda, która dopiero zaczyna swoją karierę zawodową. Jest tak, ponieważ takie osoby zazwyczaj nie ubiegają się o duże kwoty, regularnie spłacają swoje zobowiązania, a nawet regulują je przed czasem. Dodatkowo mają zdolność i historię kredytową, którą nie mogą pochwalić się osoby z młodszym rocznikiem. Mają stały dochód z ZUS oraz niechętnie wyprowadzają się za granicę. Nie dotyczy ich ryzyko straty pracy czy nagłego pogorszenia sytuacji finansowej, które spowodowane może być powiększeniem rodziny.

Jeśli więc dopiero co skończyłeś 60 lat, to śmiało możesz udać się do banku. Wystarczy, że przygotujesz wniosek, dowód osobisty, legitymację, waloryzację emerytury oraz ostatni wpływ emerytury na konto lub potwierdzenie przekazu pocztowego. Pamiętaj jednak, że tak jak w przypadku wszystkich kredytów, tak i podczas ubiegania się o kredyt dla emeryta lub o kredyt dla rencisty potrzebna Ci będzie zdolność kredytowa. W przypadku emerytów ta procedura jest uproszczona i na decyzję nie czeka się zbyt długo, ponieważ emeryt posiada stałe źródło dochodów, jakim jest oczywiście emerytura. Okres kredytowania i wysokość kredytu będzie uzależniona w dużej mierze od wieku kredytobiorcy. Osoby od 60 do 75 roku życia mogą liczyć na dłuższy okres kredytowania niż seniorzy, którzy mają ok. 80 lat. Czy emeryt, który osiągnął taki wiek, może liczyć na kredyt?

Czy osoba po 80 roku życia może otrzymać kredyt?

Z wzięciem kredytu mogą mieć większe problemy osoby, które ukończyły osiemdziesiąt lat. Nie oznacza to jednak, że są one całkowicie skreślone dla banku jako klienci. Kredyt dla seniora istnieje i osoby starsze mają prawo się o niego ubiegać. Pamiętaj, że banki doceniają rzetelnych klientów, którzy mają stały dochód. Emeryci mają stałą emeryturę, która na pewno będzie na takim samym poziomie, a na pewno się nie zmniejszy do końca życia. Niektóre banki nie zwracają uwagi na wiek kredytobiorców i liczy się dla nich jedynie pozytywna historia kredytowa oraz wysokość dochodów. Kredyt, a także konsolidacja dla seniorów jest więc możliwa, tylko wystarczy poszukać dobrej oferty bądź skorzystać z pomocy doświadczonych doradców Spłata Pożyczek. W prywatnych firmach pożyczkowych istnieją pożyczki bez ograniczeń wiekowych. Dlatego, jeśli emerytowi zależy na dodatkowych pieniądzach, to może pójść właśnie tam.

Czy emeryt może ubiegać się o kredyt konsolidacyjny?

Odpowiedź brzmi tak. Jednak warunki konsolidacji dla takich osób mogą być inne niż dla osób w młodszym przedziale wiekowym. Konsolidacja dla emerytów może być obwarowana dodatkowymi wymogami, które związane są z wiekiem. Starsza osoba może otrzymać kredyt konsolidacyjny w celu połączenia kilku zobowiązań w jedno, jednak może być on rozłożony na krótszy czas, przez co jego miesięczne raty będą większe. Z konsolidacji mogą również skorzystać osoby około osiemdziesiątego roku życia. Konsolidacja dla seniorów najczęściej jest spotykana w prywatnych firmach i właśnie tam taka osoba najszybciej otrzyma pozytywną decyzję.

Czy emeryt może ubiegać się o kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny kojarzy nam się zazwyczaj z kilkunastoletnim zobowiązaniem z bankiem, które dedykowane jest w szczególności młodym ludziom. Nie oznacza to jednak, że emeryt nie może otrzymać kredytu hipotecznego. Może, jednak tak jak w przypadku konsolidacji, tak i w przypadku hipoteki warunki mogą się nieco różnić. Jeśli emeryt chce wziąć kredyt hipoteczny, to musi liczyć się z tym, że jego okres kredytowania będzie mniejszy, przez comiesięczne raty będą większe. Bank może też wymagać od takiego klienta wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na życie oraz wniesienia wyższego wkładu własnego niż ten, który jest proponowany osobom w przedziale wiekowym 20 – 40 lat. Banki często też wymagają tego, aby emeryt posiadał współkredytobiorcę, z którym będzie dzielić zobowiązanie.

Jak widzisz, istnieje coś takiego jak kredyt dla rencisty i dla emeryta. Osoby, które przeżywają tak zwaną jesień życia, również mogą pożyczać pieniądze na spełnienie swoich marzeń, a nawet na budowę domu. Dojrzalszy wiek nie jest dla banków żadnym problemem, a w niektórych przypadkach, tak jak już wspomnieliśmy, może stanowić atut.