Może się zdarzyć, że już otrzymaliśmy negatywną decyzję po zawnioskowaniu o kredyt konsolidacyjny bądź podejrzewamy, że jeśli złożymy wniosek, to zostanie on odrzucony. W takim razie, co zrobić, żeby otrzymać kredyt konsolidacyjny? Od czego zależy, czy bank go przyzna i do kogo się zwrócić o pomoc w tej sprawie?
Od czego zależy, czy bank przyzna kredyt konsolidacyjny?
W przypadku kredytu konsolidacyjnego, tak samo, jak przy innych kredytach, bank w pierwszej kolejności zweryfikuje zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy. Na zdolność kredytową wpływają takie aspekty, jak:
- wysokość wynagrodzenia
- forma zatrudnienia
- ilość aktualnych zobowiązań i ich wysokość
- ilość osób posiadanych na utrzymaniu.
Każdy bank oblicza zdolność kredytową w nieco inny sposób, co oznacza, że dla jednego banku zdolność kredytowa danej osoby może być za niska, a dla drugiego odpowiednia. Problem ze zdolnością kredytową w odniesieniu do kredytu konsolidacyjnego jest taki, że wnioskujące o niego osoby, z racji na charakter kredytu, z reguły mają co najmniej kilka różnych zobowiązań.
Wszystkie aktualnie posiadane długi obniżają ich zdolność kredytową, co sprawia, że przeprowadzenie konsolidacji jest niełatwe. W większości przypadków nie obejdzie się bez wsparcia dobrego pośrednika kredytowego, którego znaleźć można tutaj: https://splatakredytow.pl/kredyt-konsolidacyjny-na-144-miesiace/.
Bardzo istotna jest także historia kredytowa, którą banki pobierają z BIK-u (Biura Informacji Kredytowej). Wszelkie opóźnienia w spłacie aktualnych i już uregulowanych długów będą świadczyć na naszą niekorzyść, podczas gdy dane o zobowiązaniach spłacanych na czas pozytywnie wpłyną na nasze szanse na otrzymanie kredytu. Należy pamiętać, że BIK może przechowywać informacje o kredytach i pożyczkach spłaconych z opóźnieniem przez 5 lat po ich uregulowaniu nawet bez zgody byłego dłużnika.
Kredyt konsolidacyjny – jak go otrzymać?
Jak już wspomniano, otrzymanie kredytu konsolidacyjnego może wymagać kontaktu z profesjonalnym pośrednikiem kredytowym, dostępnym pod tym adresem: https://splatakredytow.pl/kredyt-konsolidacyjny-na-144-miesiace/. Wykwalifikowany pośrednik wie doskonale, który bank kładzie większy, a który mniejszy nacisk na pewne aspekty, jest więc w stanie ustalić, gdzie osoba w określonej sytuacji będzie miała największe szanse na otrzymanie kredytu.
Ponadto, ekspert kredytowy ma wiedzę w zakresie tego, na które parametry kredytu zwracać uwagę oraz jak i z kim negocjować, aby ostatecznie kredyt został wzięty na najlepszych możliwych warunkach. Co więcej, skorzystanie z usług pośrednika ogranicza formalności związane z kredytem do minimum, dzięki czemu proces jego zaciągania staje się szybki i bezproblemowy.