Jak prowadzić negocjacje z bankiem? Sprawdzone sposoby

Jak prowadzić negocjacje z bankiem?

Jak prowadzić negocjacje z bankiem?

Wiele osób, które decyduje się na kredyt w banku, zapomina o tym, jak ważne są negocjacje. Wbrew pozorom okazji do tego, aby je przeprowadzić, jest bardzo wiele, dlatego nie warto z nich rezygnować. Negocjacje można podjąć jeszcze przed podpisaniem umowy kredytowej lub nawet w trakcie jej trwania np. gdy pojawiły się problemy ze spłatą kredytu. Dzięki negocjacjom możesz zyskać bardzo wiele, dlatego warto wiedzieć jak przeprowadzić je w skuteczny sposób. Oto kilka porad od specjalistów Spłata Kredytów na temat tego, jak negocjować z bankiem, aby zyskać lepsze warunki kredytowania.

Negocjacje przed wzięciem kredytu – jak je poprowadzić?

Odwiedzając placówkę banku lub też przeglądając ofertę w internecie, można znaleźć jedynie gotowe propozycje poszczególnych zobowiązań. Jak wiadomo każdy ma jednak swoje własne potrzeby więc oferta ze ściśle określonym oprocentowaniem, prowizją i innymi kosztami dodatkowymi może nas nie zadowolić. Warto jednak pamiętać, że istnieje szerokie pole manewru, jeśli chodzi o dobór oferty do indywidualnych potrzeb, a każda oferta podlega pewnym negocjacjom.

Jeśli masz dobrą sytuację finansową oraz zdolność kredytową, a także jesteś już klientem danego banku, to masz bardzo duże szanse na atrakcyjniejszą ofertę. Z racji tego, że takie osoby są dla banku bardziej wiarygodne niż te z kiepską historią kredytową oraz nieregularnymi dochodami, to mogą one liczyć na pewne korzyści. Jedyne co musisz zrobić, to podczas rozmowy z doradcą zasugerować swoje zainteresowanie ofertą na nieco lepszych warunkach.

Negocjacjom podlega przede wszystkim oprocentowanie i prowizja. Warto zwrócić na to uwagę szczególnie w przypadku kredytów długoterminowych. Pozornie niewielka różnica na korzyść kredytobiorcy może sprawić, że zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Negocjacje w trakcie trwania umowy – czy są możliwe?

Wiele osób myśli, że w momencie podpisania umowy kredytowej sprawa jest zamknięta i nic już nie można zmienić. Nie do końca tak jest, ponieważ w większości przypadków kredytobiorca dalej ma pole manewru, jeśli chodzi o negocjacje. Na przestrzeni kilku lub nawet kilkunastu lat wiele może się zmienić i np. okaże się, że nie mamy wystarczająco pieniędzy na spłatę długu. W takiej sytuacji należy od razu zgłosić się do kredytodawcy lub profesjonalnego doradcy https://splatakredytow.pl/, który za nas podejmie się negocjowania nowych warunków spłaty. Możliwe jest, że uda Ci się, chociażby wydłużyć okres kredytowania co bezpośrednio wpłynie na zmniejszenie wysokości raty.

Dodaj komentarz