Jakie są nominały doładowań dla psc? | Karty psc

Jakie są nominały doładowań dla psc?

Jakie są nominały doładowań dla psc?

Jakaś część z nas wie doskonale o tym, że nominały doładowań dla kart psc to rzecz jasna 20 zł, 30 zł, 50 zł, 100 zł i 200 zł. Jeśli zaś chodzi o same karty psc to należy je traktować tak jak telefon komórkowy na kartę. Mowa tu konkretnie o  ze, dysponujemy w przypadku tego typu karty tylko nominałami zgromadzonymi na tego typu karcie i w porównaniu z typową kartą bankomatową nie ma czegoś takiego jak opłata powiązana z korzystaniem z takowej.

Jednym słowem jeśli mamy na niej te 300 zł, to możemy wydać te pieniądze na niemal dowolny cel, czyli możemy za te pieniądze zakupić buty lub kurtkę w sklepie internetowym. Zaleta ta jest istotną, choć za tego typu rzeczy można też zapłacić blikiem lub tradycyjnym przelewem internetowym. Problem tkwi jedynie w tym, że w przypadku pierwszej opcji mamy zabawę z kodami, a w przypadku drugiej z nich mamy opłatę za przelew i jeśli ma być to natychmiastowy to taki dodatkowy koszt już zjada trochę naszych środków.

Wygoda

Wykorzystanie doładowania psc po to by coś zakupić to rzecz jasna wygoda, bo płaci się szybko i nie ma kosztu dodatkowego. Jednym słowem jest to bardzo ciekawa forma transakcji bezgotówkowej dla kogoś kto liczy każdy grosz i to dosłownie. Komfort finansowy ma kluczowe znaczenie dla wielu z nas, zwłaszcza dla tych którzy z trudem wyrabiają się finansowo do pierwszego każdego miesiąca. Nawet płacenie za pomocą pieniędzy wypłacanych bezpośrednio z bankomatu swoje kosztuje, bo co jakiś czas banki naliczają tę opłatę za korzystanie z bankomatów.

Opłaty tego rodzaju nie są dużym obciążeniem, ale ich istnienie to rzecz jasna pewnik, a między nami żyją także ludzie, którzy z wielkim trudem radzą sobie jeśli chodzi o to przetrwanie do pierwszego każdego miesiąca. Ludźmi tymi są rzecz jasna osoby, które to studiują i pracują dorywczo lub tacy, którzy pracują na 3/4 etatu i nie mogą sobie pozwolić na wyjazd ze względu na wiele problemów życiowych. Niektórzy powiedzą, że te osoby powinny się postarać o zapomogi socjalne, ale zgodnie z przepisami nie mogą, bo mają zbyt duże mieszkanie lub przychody na jedną osobę w rodzinie nieznacznie przekraczają pewien próg.

Zakup

Jakaś część z nas doskonale wie o tym, że kartę do płatności psc da się kupić w sporych marketach spożywczych, oraz w wielu mniejszych sklepach. Możliwość jej zakupu nie ogranicza się jedynie do Polskiego rynku i w tym także tkwi ten dość istotny plus. Zaleta tkwi też i w tym, że zakupy robione za pomocą karty psc są tymi, których nie da się wyśledzić od tak sobie.

Dlatego do sprawdzenia historii płatności trzeba posiadać daną kartę i na dokładkę trzeba mieć dostęp do takowej. Uzyskać można go tylko od właściciela konkretnego przedmiotu. Wiele znaczy też i to, że posiadanie karty psc mniej kosztuje od użytkowania karty jakiegoś banku i co równie ważne karta do bankomatu to płatności, które zaraz po dokonaniu wyświetlają się w tej historii rachunku. Dla jakiejś części z nas w tym tkwi problem, bo gdy z rachunku korzysta para, taka jak mąż z żoną, to jedno może niemal cały czas sprawdzać finanse tego drugiego. Nie każdy widzi w tym spory minus, ale pewni ludzie chcą tego niezależnego płacenia za rzeczy, które chcą mieć w danym momencie.

Pandemia

Niestety obecna pandemia powiązana z blokowaniem wirusa, czyli z tym blokowaniem restauracji, transportu zbiorowego, zakładów fryzjerskich i zakładów kosmetycznych odbija się też na płatnościach dokonywanych za pomocą kart psc. Mowa tu dokładnie o tym, że branże, które ucierpiały to także ludzie, którzy mają kredyty. Tacy przedsiębiorcy, czyli właściciele restauracji mają też dzieci i to te, które aktualnie studiują, a one dość często używają kart psc.

Dlatego teraz, czyli po blisko dwóch latach trwania tej pandemii sytuacja tych płacących takimi kartami stała się bardziej skomplikowaną. Ta niepokojąca zmiana nie dotyczy każdej osoby płacącej w ten sposób, ale wielu ma niestety bardziej skomplikowaną sytuację niż przed początkiem marca 2020. Zapewne ludzie będą jeszcze mniej płacić za pomocą tego typu kart, bo inflacja nieustannie rośnie i ludziom zaczyna brakować pieniędzy nawet na jakieś proste i dość tanie przyjemności życiowe. Dodatkowo pojawiają się nowe mutacje tego konkretnego wirusa, które są odmiennymi genetycznie. Właśnie z tej przyczyny szczepionka nie działa na takowe tak jak na odmianę pierwotną, a to wiele zmienia.

Doładowanie karty psc

Nie da się ukryć tego, że kartę psc doładowuje się tak samo, jak typowy telefon na kartę, czyli można to zrobić za pomocą internetowego przelewu. Podobnie doładowuje się liczniki za gaz i opłaca innego typu rachunki. Jednym słowem nie jest to zbyt skomplikowane i wpisuje się w wygodę czasów obecnych powiązaną z wieloma typami płatności. Kluczowe znaczenie ma też  to, że środkami z jednej karty psc da się doładować drugą.

Dlatego też jakaś część z nas uznaje opcję tę jako coś niezależnego po części od tych bardziej złożonych bankowych systemów. Wiele znaczy też i to, że po doładowaniu, które zajmuje nam jakieś kilkanaście sekund można nadal dokonywać płatności tego typu kartą. Istnieje nawet jakaś nie przekonana część nas, czyli ludzie, którzy się obawiają tego, że gdy stracą taką kartę to stracą też wszystkie środki z takowej. Ich utrata to rzecz jasna stałe zagrożenie dla dość wielu z nas. Tylko że tego typu utrata to raczej nie fizyczna kradzież takiej karty, tylko złodziej z czytnikiem elektronicznym, który pobierze dane, a to już inny typ kradzieży.

Inflacja

Pewnym jest to, że pandemia trwa w Polsce od drugiej połowy Marca 202 do Stycznia 2022 i raczej nie zapowiada się na to, że skończy się z dnia na dzień, bo z dnia na dzień nie da się zaszczepić wszystkich na na wszystkie mutacje tego wirusa. Tego typu operacja logistyczna jest nie możliwą do przeprowadzenia i dlatego też gospodarka będzie blokowana  jeszcze przez wiele miesięcy, a nawet lat.

W praktyce oznacza to o wiele mniej umów kredytowych i tych dotyczących pożyczek ratalnych, oraz o wiele bardziej ostrożne korzystanie z pieniędzy. Dlatego też płatności za pomocą kart psc nie będą aż tak częstymi, bo za środki z doładowań będzie można kupić mniej. Tak będzie głównie ze względu na to, że rosnąca inflacja to spadająca wartość waluty, a im bardziej ta wartość spada, tym bardziej ceny się podnosi do góry. Dlatego pewne transakcje wykonywane tymi kartami staną się częstszymi, a inne niemal w całości znikną. Mowa tu o tym, że za ich pomocą ludzie zaczną znacznie częściej kupować artykuły pierwszej potrzeby i zrezygnują z bardziej wyszukanych przedmiotów dających frajdę.

Ludzkie myślenie

Myślenie wielu z nas odnośnie doładowań kart psc jest tym prostym. Jednym słowem jeśli tego typu karta to mniejsze koszty w przekroju roku za transakcje bezgotówkowe to używamy takowych. Zasada ta dotyczy głównie ludzi, którzy mają niezbyt duże przychody i z wielkim trudem zarabiają pieniądze na dociągnięcie do pierwszego.

W ich przypadku nawet zaoszczędzenie jakichś trzydziestu zł w skali miesiąca to znaczny sukces. Być może za jakiś czas pojawi się nowa forma tego typu karty, czyli ta umożliwiająca jednorazowe doładowanie kwotą w okolicy 1000 zł, bo częste doładowania za pomocą przelewów internetowych też kosztują. Istotnym jest też i to, że te koszty się nie zwracają, bo banki co miesiąc pobierają pieniądze za prowadzenie rachunku i na dokładkę płacimy też za te przelewy natychmiastowe i za przelewy pomiędzy bankami.

Minus dodatkowy prowadzenie typowego rachunku bankowego tkwi też i w tym, że te opłaty co jakieś kilka lat, czyli co jakieś pięć lub osiem stają się tymi wyższymi. Problem ten nie dotyczy kart psc bezpośrednio, ale w jakimś stopniu jest z nimi powiązany.

Jak to będzie dalej?

Obecna pandemia nie zaskakuje nas raczej i to pod dość wieloma względami. Mowa tu o tym, że ten wirus nadal mutuje i nadal trwa to blokowanie gospodarki. Odbija się to rzecz jasna na przychodach przedsiębiorców i na tym jak szybko inflacja rośnie. Jakaś część rządów pomyślała już o tych negatywnych aspektach, ale tego typu działania powiązane z ratowaniem gospodarki powinny się już pojawić w początkowym okresie pandemii.

Powinny mieć też one znacznie szerszy wymiar zdaniem wielu z nas. Jednym słowem karty psc powinny już od ponad dwóch lat dawać możliwość doładowania kwotą 1000 zł lub 2000 zł. Jakaś część z nas może i uzna coś w tym stylu za przesadę, ale obecnie w Polsce, czyli w styczniu roku 2022 podrożała znacząco energia elektryczna i gaz. Wiele znaczy też i to, że te podwyżki obciążają w sensie finansowym przedsiębiorców, czyli oni płacą tę różnicę za odbiorców wrażliwych. Dlatego muszą podwyższyć swoją marżę powiązaną z usługami i towarami, które oferują, bo to wszystko niestety zmierza ku gorszemu.

Czy częstsze płatności kartami psc coś zmienią?

Nie od dziś pewnym jest to, że płacenie za pomocą kart psc to ta minimalna ilość kosztów ubocznych, ale nie doładowuje się takowych znacznymi środkami i dlatego też to dobra forma płatności dla studentów i nastolatków, którzy mają jakieś tam swoje niewielkie wydatki. Zazwyczaj powiązane z życiem pełnym imprez.

Istotnym jest też i to, że gdyby tego typu kartę na raz można było doładować kwotą 5 000 zł, to zakupy robione za pomocą tych środków byłyby dość długimi, czyli w przypadku typowej rodziny mogłyby nawet potrwać nawet te trzy miesiące lub ponad cztery. Tego typu możliwość to w czasie obecnie trwającej pandemii jedna z istotniejszych zalet.

Inne istotne wzmianki

Wielu ludziom te typowe doładowania kart psc kojarzą się raczej z nastolatkami i z ich przyjemnościami powiązanymi z tym sobotnim imprezowym życiem. Rzecz jasna nie jest to w stu procentach prawdą, bo rzeczywistość jest o wiele bardziej złożoną.

Nie mniej jednak ludzie w wieku szesnastu lat w sobotę wieczorem chcą imprezować i to dość intensywnie. Chcą też w jakimś stopniu ukrywać swoje zakupy przed rodzicami. Z drugiej strony ta forma płatności jest też dość atrakcyjną dla osób starszych i to ze względu na dość wiele rozmaitych przyczyn, bo wiele osób chce ukryć faktyczną wartość rzeczy, które nabywają i nie ma w tym nic zaskakującego, bo niewielu chce tego wypominania im nadmiernych wydatków.

Dodaj komentarz