Jak sprzedawać na Vinted? Garść praktycznych informacji

Jak sprzedawać na Vinted? Garść praktycznych informacji

Jak kontrolować swój budżet?

Ostatnimi czasy coraz większą popularność zyskuje portal aukcyjny Vinted, na którym możemy kupować oraz sprzedawać ubrania. Jest to serwis bardzo zbliżony do innych popularnych serwisów typu Allegro, jednak jest skoncentrowany typowo na ubrania. Prócz samej sprzedaży oraz zakupów ubrań mamy tam dostępny katalog produktów który znacząco może ułatwić nam cały proces aukcyjny.

Podobnie jak w przypadku każdego serwisu aukcyjnego potrzebna jest nam odpowiednia wiedza aby nasze ubrania sprzedać jak najszybciej oraz w jak najlepszej cenie. Czym dokładnie jest Vinted oraz na co zwrócić uwagę przy sprzedaży oraz zakupie ubrań? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Czym jest serwis aukcyjny Vinted?

Vinted jest bardzo popularnym serwisem aukcyjnym w ostatnim czasie na którym królują ubrania. Jest bardzo podobny do innych serwisów aukcyjnych dostępnych w kraju oraz na świecie, jednak wyróżnia go to, że jest on w pełni skupiony na ubraniach. Tak jak wspominaliśmy we wstępie, jest tam dostępny bardzo rozbudowany katalog produktów z którego możemy się bardzo mocno zainspirować, a także skorzystać przy wystawianiu ogłoszeń w serwisie.

Nawet jeśli nie zamierzamy sprzedawać swoich starych ubrań ani kupować nowych to warto wejść na Vinted by zobaczyć ten oto katalog. Może on nas bardzo zainspirować przed kolejnymi zakupami, a także pokazać mnóstwo ciekawych stylizacji na które nigdy sami byśmy nie wpadli. Serwis ten powstał już kilkanaście lat temu, jednak największą popularność zdobył w ostatnim czasie. Z pewnością przyczyniła się do tego pandemia, ludzie zmuszeni zostali by spędzać więcej czasu w domach i naturalnie więcej aktywności przenieśli do internetu.

Ludzie nigdy nie kupowali oraz nie sprzedawali w internecie tak dużo jak w ostatnim czasie. Możemy wykorzystać nagły rozwój handlu internetowego i nieco zarobić na sprzedaży niepotrzebnych dla nas ciuchów. Sprzedawanie na Vinted jest bardzo proste, warto jedynie znać kilka sposobów aby robić to skutecznie i nie zniechęcić potencjalnego klienta na samym początku gdy tylko zobaczy nasze ogłoszenie. Rozwój sprzedaży internetowej z pewnością ciągnie za sobą mnóstwo zalet, jednak równie szybko rośnie konkurencja.

Z tego powodu aby przetrwać na rynku musimy znać bynajmniej podstawy sprzedaży internetowej. Musimy wiedzieć na co zwrócić uwagę zanim wystawimy nasze ogłoszenie, a także jak sprawić aby przyciągało do siebie wielu potencjalnych kupujących. Więcej na temat przydatnych wskazówek przy sprzedaży ubrań w opisywanym serwisie opowiemy w dalszej części artykułu.

Co możemy sprzedać oraz kupić na Vinted?

Tak jak wyżej wspominaliśmy, jest to serwis specjalizujący się tylko i wyłącznie w ubraniach. Jednak jeśli chodzi o tą sferę to jest to najbardziej i najdokładniej rozbudowana strona internetowa. Znajdziemy tam wszystko począwszy od zwykłych tanich koszulek, a kończąc na drogich i dostojnych płaszczach. Nawet jeśli chcemy sprzedać swoje buty, bądź szukamy nowych dla nas to również dobrym miejscem dla nas będzie Vinted Z pewnością nigdzie nie znajdziemy tak bogatego wyboru w temacie ubrań jak właśnie na Vinted.

Podobna sytuacja jest w związku ze sprzedażą ubrań których już nie potrzebujemy. Jeśli mamy odpowiednią wiedzę w temacie sprzedaży to jesteśmy w stanie sprzedawać nasze ubrania tak skutecznie jak nigdzie. Oczywiście jest to serwis internetowy na którym mnóstwo osób wystawia swoje ogłoszenia oraz kupuje nowe ciuchy. Co za tym idzie, podobnie jak na innych serwisach aukcyjnych konkurencja jest bardzo duża. Musimy więc posiadać przynajmniej podstawową wiedzę na temat sprzedaży internetowej aby nasze ogłoszenia były atrakcyjne dla odbiorców i były w stanie wygenerować odpowiednią aktywność.

Na Vinted możemy sprzedawać wszystko co nosimy na sobie i co zalega w naszej garderobie. Z pewnością łatwiej sprzedać będzie ubrania markowe które są dosyć drogie, w porównaniu do ubrań tanich. Równie sporym zainteresowaniem cieszą się na Vinted buty, co jest zaskakujące biorą pod uwagę jak ciężko dobrać odpowiedni dla nas but. Przed wystawieniem czegoś w tym serwisie warto zaznajomić się z innymi ogłoszeniami oraz podstawami sprzedaży w internecie.

W przypadku ogromnej konkurencji która obecna jest w internecie, wiedza na temat tego jak tworzyć unikalne i atrakcyjne dla widza ogłoszenia będzie wręcz bezcenna. Podobnie z robieniem zdjęć które są głównym czynnikiem przyciągającym uwagę potencjalnych kupujących. Z pewnością pomoże nam to zyskać większe zainteresowanie naszymi produktami.

Jak skutecznie sprzedawać na Vinted? Wartościowe wskazówki

Umiejętność sprzedaży jest bardzo ważna w serwisach internetowych gdzie istnieje ogromna konkurencja. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, musimy wiedzieć na co zwrócić uwagę tworząc ogłoszenie internetowe aby było ono atrakcyjne dla odbiorców, a co za tym idzie szybko i sprawnie sprzedało nasz artykuł. Przede wszystkim warto przyłożyć szczególną uwagę do jakości zdjęć które zaprezentują sprzedawany przez nas produkt.

Zdjęcia nie powinny być rozmazane, nie powinny być robione w zaciemnionym pomieszczeniu oraz powinny schludnie oraz dobrze pokazywać oferowaną przez nas rzecz. Jest to najważniejszy punkt w całym procesie sprzedaży na Vinted, ponieważ większość ludzi kupuje w głównej mierze oczami. Kolejnym ważnym punktem jest stworzenie chwytliwego tytułu oraz kilku słów wstępu. Klient zaraz po zdjęciach zwróci uwagę na tytuł który reprezentuje daną aukcję.

Warto zwrócić również uwagę na stworzenie jasnego i przejrzystego opisu danego produktu, którego zadaniem będzie przyciągnięcie uwagi potencjalnego klienta oraz upewnienie go, że przedmiot którym się interesuje jest warty zakupu. Opis powinien uczciwie oceniać ogólny stan oraz jakość ubrania. Unikajmy również określeń o negatywnym znaczeniu. Starajmy się zamieszczać informację na temat oferowanych przez nas artykułów w ogłoszenie tylko zgodnie z prawdą. Jeśli coś jest nowe, nieużywane to poinformujmy o tym. Podobnie jeśli coś jest używane jednak w dobrym stanie. Ważne jest aby klient nie był zawiedziony, kiedy zakupiony przez niego artykuł dotrze do celu.

Czy opłaca się sprzedawać ubrania w internecie?

Sprzedaż internetowa jest z pozoru prosta i atrakcyjna, jednak bardzo trudna ze względu na dużą konkurencję. W przypadku ubrań sprawę komplikuje fakt, że nie są to rzeczy tak drogie jak przykładowo samochody. Ludzie chcący kupić dla siebie nowe ubrania stają przed wyborem czy zdecydować się na rzecz nową, czy też poszukać czegoś tańszego lecz używanego. Vinted bardzo ułatwia nam sprawę, ponieważ każdego dnia mnóstwo ludzi odwiedza ten portal, więc szansa że ktoś zauważy nasze ogłoszenie jest o wiele większa niż gdybyśmy próbowali coś sprzedać na własną rękę. O wiele łatwiej jest sprzedać ciuchy markowe, które warte są większą ilość pieniędzy, Vinted mocno takie ogłoszenia pozycjonuje.

Z pewnością ciężej będzie nam sprzedać ciuchy tańsze, ponieważ większość osób szukających zwykłej koszulki czy bluzy, wolą zakupić rzecz nową. Jeśli zdecydujemy się na sprzedaż ubrań w serwisie internetowym z pewnością zauważymy, że o wiele łatwiej sprzedać jest rzeczy markowe, aniżeli coś tańszego. Również bardzo chodliwym towarem w tym serwisie są buty. Ludzie coraz częściej szukają tam atrakcyjnych ofert. Sprzedawanie w internecie jest jednym z najprostszych sposobów handlowania co jednak nie oznacza, że jest łatwe.

W internecie musimy zmierzyć się z ogromną konkurencją. Każdy może tam sprzedawać praktycznie wszystko, a próg wejścia jest bardzo niski. Z tego powodu sprzedawanie w sieci jest bardzo proste ale także musimy zmierzyć się z ogromną konkurencją. Jest tak nie tylko z ubraniami. Każda branża posiada w sieci bardzo dużą konkurencję i trzeba posiadać odpowiednią wiedzę aby na rynku przetrwać. W prawdziwym świecie, niewiele osób decyduje się otworzyć swój własny sklep, bądź wykupić stanowisko na bazarze. W internecie sprzedawać może praktycznie każdy bez żadnego nakładu finansowego ze swojej strony.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, aby nasze ogłoszenie przyciągało odbiorców

W tym punkcie rozwiniemy nieco temat obrazu. Warto wyjaśnić jak ważne jest dobre zrobienie zdjęć aby przyciągały one wielu zainteresowanych klientów. Do każdego ogłoszenia najlepiej dodać około 5 zdjęć. Warto aby zdjęcia były robione z różnych perspektyw, pozwoli to klientowi obejrzeć produkt z kilku stron co z pewnością przełoży się na jego zaufanie w stosunku do nas jako sprzedających, jak i samego produktu. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest to aby przedstawić ubranie na naszej sylwetce, nie musimy pokazywać twarzy ani nawet głowy. Nic tak dobrze nie pokazuje faktycznego stanu ubrania jak przedstawienie go na prawdziwej sylwetce, w dodatku od kilku stron.

Starajmy się robić zdjęcia w dobrym oświetleniu oraz naturalnej, wyprostowanej pozycji. Nie wstawiajmy zdjęć zrobionych pod światło, ani tych które są zamazane. Ubrania które zamierzamy wystawić fotografujmy zawsze uprane oraz w pełni wyprasowane. Nic tak nie zniechęca potencjalnego kupującego jak niewyprasowane ubranie, nie mówiąc o tym jeśli jest ono zwyczajnie brudne bądź zaniedbane. Ważne również jest kontrastowe oraz jednolite tło aby wystawiany przez nas przedmiot nie zlewał się z nim.

Dbając o to zapewnimy sobie dobrą prezencję naszego ubrania. Nigdy nie wystawiajmy zdjęć znalezionych w internecie. Zdjęcia ze strony producenta danego artykułu zawsze są poprawiane przez co wyglądają o wiele lepiej aniżeli w rzeczywistości. Administracja Vinted na bieżąco kontroluje autentyczność wrzucanych przez nas zdjęć, przez co zdjęcia kradzione będą usuwane, a my jako sprzedawcy możemy otrzymać blokadę naszego konta.

Podsumowując, sprzedawanie ubrań na Vinted jest bardzo proste, wystarczy jedynie znać kilka zasad odnośnie handlu internetowego aby nasze ogłoszenia były atrakcyjne dla potencjalnych klientów. Dzięki tej witrynie możemy w prosty i szybki sposób pozbyć się wielu nieużywanych i niepotrzebnych części naszej garderoby, a dodatkowo trochę na tym zarobić. Myślę, że wielu z nas powinno spróbować tego rozwiązania.

Dodaj komentarz