Gdzie najlepiej starać się o kredyt bez zaświadczeń dla firm?

Gdzie najlepiej starać się o kredyt bez zaświadczeń dla firm?

Prowadzenie własnej działalności to przede wszystkim satysfakcja, nie można jednak zapominać o tym, że jest to także spore wyzwanie. W sytuacji, gdy mamy w planach wydatki związane np. z rozszerzeniem zatrudnienia czy doinwestowania swojej firmy często rozważamy możliwości związane z kredytem bez zaświadczeń. Istnieje jednak przekonanie, że kredyt dla firm bez zaświadczeń o dochodach jest bardzo trudny do uzyskania.

Co dokładnie znaczy kredyt bez zaświadczeń?

Termin kredyt dla firm bez zaświadczeń odnosi przede wszystkim do braku wymogu dostarczenia dokumentów poświadczających odpowiednio wysoki dochód z tytułu prowadzonej działalności. Firmy pożyczkowe wymagają przedłożenia podstawowych danych dotyczących firmy czyli:

  • NIP, REGON
  • wypis z Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczych
  • opis naszej działalności.

Ostatni punkt zwany inaczej biznesplanem ma za zadanie dostarczenia instytucji, która udziela nam finansowania informacji o tym czym się zajmujemy i na co tak naprawdę pożyczane są  nam pieniądze. W większości przypadków wiąże się to z wypełnieniem gotowego formularza,  w który zawiera wszystkie pytania na ten temat. Pozyskane w ten sposób środki wykorzystać można na rozbudowę biznesu lub jego dalszy rozwój. Kredyt na oświadczenie spłaca się z wpływów generowanych przez prowadzoną działalność.

Gdzie najlepiej starać się o kredyt bez zaświadczeń?

Nowa działalność gospodarcza bardzo często może zostać założona dzięki wsparciu zewnętrznego finansowania, którego najlepszym przykładem przykładem jest kredyt dla firm bez zaświadczeń.

Warto nadmienić, że wspomniana forma dofinansowania bardzo często jest jedyną opcją dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę na rynku i nie mogą wykazać się wpływami z już prowadzonej działalności. Kredyt dla firm na oświadczenie to rozwiązanie, które najczęściej oferują firmy pożyczkowe, a nie tradycyjnych banki. Wynika to z faktu, że te drugie mają bardzo restrykcyjną politykę w tej kwestii. Klasyczne banki podchodzą do młodych przedsiębiorców z duża dozą nieufności. Jeśli już zdecydują się na pożyczenie pieniędzy robią to rzadko i wiążą się z tym wysokie koszta. Do banku należy dostarczyć zaświadczenia z ZUS oraz Urzędu Skarbowego, stosownych sprawozdań finansowych oraz proponowanego zabezpieczenia pod udzielany kredyt. W przypadku instytucji finansowych dokumenty wspomniane wcześniej nie są wymagane. Procedura udzielania kredytu bez zaświadczeń została uproszczona i wymaga jedynie przedstawienia biznesplanu oraz podstawowych danych na temat firmy.

Dodaj komentarz