Faktoring online - czy to możliwe? | Faktoring przez Internet

Faktoring online – czy to możliwe?

Faktoring działa na bardzo prostej zasadzie – firma, która wystawiła fakturę, sprzedaje ją firmie faktoringowej i od razu otrzymuje część jej wartości, nie musi więc czekać, aż zostanie ona uregulowana przez kontrahenta.

Jest to niezwykle pomocne zwłaszcza dla małych lub początkujących firm, które nie mogą sobie pozwolić na to, aby czekać tygodniami, aż faktura zostanie opłacona, ponieważ w takim wypadku, przykładowo zabraknie im funduszy na wypłatę wynagrodzeń czy zakup towarów. W obecnych czasach, które charakteryzują się gwałtownym rozwojem technologicznym i rosnącym znaczeniem Internetu, możemy zadać sobie pytanie – czy faktoring online jest możliwy?

Faktoring online od Monevii – jak działa?

Faktoring online nie jest czymś, co widnieje dopiero na horyzoncie, a usługą dostępną już od dłuższego czasu. Oferuje ją Monevia, firma, która współpracowała już z tysiącami małych i mikro przedsiębiorców. Jak działa faktoring przez Internet?

Cały proces jest bardzo intuicyjny. W pierwszej kolejności konieczna będzie rejestracji na platformie internetowej Monevii, która jest oczywiście całkowicie darmowa. Ta firma faktoringowa stawia na bezpieczeństwo, ale też wygodę użytkowników, w związku z czym proces weryfikacji wymaga jedynie dowodu osobistego i dowodu przelania składek ZUS/US.

Platforma pozwala bez żadnych trudności błyskawicznie sprzedać wybrane faktury. Można spieniężać pojedyncze faktury, ale istnieje również możliwość sprzedaży całego pakietu, która z pewnością nieraz okaże się przydatna. Jeśli sprzedaż dojdzie do skutku, pieniądze mogą się pojawić na naszym koncie jeszcze tego samego dnia, a więc nie będziemy musieli na nie długo czekać. Niewątpliwie będzie to oczekiwanie krótsze niż w przypadku, gdybyśmy po prostu czekali, aż nasz kontrahent sam opłaci fakturę.

Faktoring przez Internet jest całkowicie bezpiecznym procesem. Wszystkie dane osobowe są chronione, a dodatkowo Monevia dokonuje bezpłatnej weryfikacji naszych kontrahentów, dzięki której możemy dowiedzieć się, czy są oni wiarygodni i wypłacalni.

Warunki faktoringu online

Faktoring online od Monevii jest nie tylko niemal błyskawiczny i bardzo prosty, ale także korzystny. Wato wspomnieć, że firma skupuje faktury już od kwoty 700 złotych, a także oferuje nowym klientom, w tym mikroprzedsiębiorcom, limit na transakcje wynoszący aż 50 000 złotych. Ponadto cała ustalona zapłata za fakturę wypłacana jest nie w częściach, a od razu w 100%.

Jeśli jesteś zainteresowany lub zainteresowana, złóż wniosek o faktoring, cały proces przebiega online i jest niezwykle szybki oraz wygodny.

Dodaj komentarz