Faktoring dla firm transportowych | Czy faktoring się opłaca?

Faktoring dla firm transportowych

Firmy transportowe często borykają się z sytuacją, w której ich kontrahenci oczekują faktur z terminem płatności odroczonym o 30, 60, a nawet 90 dni. Stanowi to niewątpliwie spore wyzwanie finansowe i może doprowadzić do tego, że podczas oczekiwania na płatność skończą się środki na bieżącą działalność, w związku z czym nastąpi przestój i utrata dalszych dochodów.

Jest to oczywiście najczarniejszy scenariusz jednak, ogółem mówiąc, posiadanie środków „zamrożonych” w fakturach z odroczoną płatnością nie jest zbyt komfortowe. Czy jednak musi tak być? Nie, jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z faktoringu dla firm transportowych, który oferuje Monevia. Co trzeba o nim wiedzieć?

Na czym polega faktoring dla firm transportowych?

Prowadzenie firmy transportowej jest niezwykle czasochłonnym i skomplikowanym zajęciem. W związku z tym Monevia zadbała, aby ograniczyć formalności związane z faktoringiem dla firm transportowych do minimum. Proces sprzedaży faktur (bądź faktury, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprzedać tylko jedną) ogranicza się do rejestracji na platformie internetowej Monevii i skorzystania z niej.

Jej obsługa jest niezwykle intuicyjna, tak więc nie powinno to sprawić nikomu najmniejszego problemu. Pozyskiwanie dokumentów i zaświadczeń jest uciążliwe, w związku z czym w ramach potwierdzenia tożsamości zbywcy faktury, Monevia wymaga jedynie dowodu osobistego (a konkretnie jego zdjęcia lub skanu), a także potwierdzenie opłaty niezbędnych składek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych/Urzędzie Skarbowym.

Po ukończeniu procesu sprzedaży faktur nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać, aż środki pojawią się na naszym koncie. Nawet osoby niecierpliwe czy pilnie potrzebujące gotówki powinny być zadowolone z tempa, w którym wypłacane są środki – możliwe, że otrzymamy je nawet tego samego dnia, w którym dokonaliśmy sprzedaży.

Czy warto korzystać z faktoringu?

Nie bez powodu coraz więcej firm decyduje się korzystać z tego rozwiązania. Zrezygnowanie z faktur z odroczonym terminem płatności może być bardzo ciężkie, ale z drugiej strony, oczekiwanie na płatność od kontrahentów również bywa problematyczne. Dzięki faktoringowi dylemat znika i nie musimy ani przestać wystawiać tego typu faktur, ani obawiać się, że nie wystarczy nam środków na bieżące wydatki.

Fakt, że cały proces można przeprowadzić online, a także to, że nowym klientom oferowany jest limit na transakcje wynoszący aż 50 tysięcy złotych sprawia, że bez wątpienia jest to oferta warta rozważenia zarówno dla małych, jak i dużych firm transportowych.

Dodaj komentarz