Faktoring dostępny też dla małych firm | Faktoring dla małej firmy

Faktoring dostępny też dla małych firm

Faktoring dostępny też dla małych firm

faktoring dla małej firmy

Faktoring możemy kojarzyć jako usługę, która dostępna jest jedynie dla wielkich firm czy korporacji. Jest to jednak błędne przekonanie. Ceniona firma faktoringowa Monevia udostępnia ją także małym i mikro firmom. Jest to istotne, ponieważ posiadanie części funduszy „zamrożonych” w fakturach z odroczonym terminem płatności jest szczególnie niebezpieczne właśnie dla finansów małych firm.

Korzystne warunki i minimum formalności

Właściciele małych firm mogą się obawiać, że nie zostanie im udostępniona opcja sprzedaży faktur, z uwagi na niskie obroty czy krótki czas działania na rynku. W rzeczywistości jednak te obawy są nieuzasadnione, ponieważ Monevia nie dyskryminuje potencjalnych klientów ze względu na takie czynniki. W związku z tym, nawet jeśli firma na przykład otrzymała odmowę przyznania kredytu w banku z uwagi na zbyt niską zdolność kredytową, nie powinno to stanowić problemu w skorzystaniu z faktoringu.

Warto także podkreślić, jak niewiele formalności wiąże się z całym procesem sprzedaży faktur (bądź faktury – istnieje możliwość sprzedaży pojedynczych sztuk, ale można na raz spieniężyć także cały pakiet, jeśli mamy taką chęć). Wystarczy zarejestrować się na dedykowanej platformie Monevii, której nawigowanie jest bardzo intuicyjne. Co ważne, pieniądze mogą trafić na nasze konto nawet tego samego dnia, w którym dokonamy sprzedaży, co jest niewątpliwie znacznie korzystniejsze, niż czekanie kilka tygodni na uregulowanie faktury przez kontrahenta.

Monevia stosuje procedury weryfikacji tożsamości, które są zarówno bezpieczne, jak i szybkie oraz wygodne. Wymagane będzie jedynie posiadanie dwóch dokumentów: dowodu tożsamości i potwierdzenia przelania składek do ZUS-u.

Możliwość spieniężenia faktury już od 700 złotych

Małe firmy często wystawiają wiele faktur na niewielkie kwoty, co wbrew pozorom nie stanowi szczególnej przeszkody w zakresie faktoringu. Monevia skupuje bowiem faktury już od wysokości 700 złotych, co otwiera duże możliwości. Przedsiębiorcy nie są zresztą ograniczeni do złotówek, zarówno w zakresie waluty wykazanej na fakturze, jak i tej, w której otrzymają środki za jej sprzedaż.

Jest jeszcze jedna rzecz, o której należy wspomnieć. Małe firmy współpracują w wielu przypadkach z niewielką ilością kontrahentów, więc nawet jeśli zaledwie jeden z nich okaże się nierzetelny, może się to bardzo źle odbić na wynikach finansowych firmy. Na szczęście firmy korzystające z usług Monevii nie muszą się tym martwić z uwagi na fakt, że dokonuje ona darmowej weryfikacji naszych kontrahentów, co pozwala uniknąć współpracy z oszustami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przejdź na stronę Monevii, a z pewnością znajdziesz tam informacje, które Cię interesują.

Dodaj komentarz