Gdzie najłatwiej dostać kredyt?

Gdzie najłatwiej dostać kredyt?

Gdzie najłatwiej jest dostać kredyt? To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób, które przeglądają aktualne oferty z różnych instytucji finansowych. Nic w tym dziwnego, że każdy z nas chciałby, aby formalności związane z zaciągnięciem zobowiązania przebiegły szybko i sprawnie. Na szczęście jest to możliwe i wystarczy spełnić kilka warunków, które znacznie przyśpieszają udzielenie kredytu gotówkowego czy nawet hipotecznego przez bank. O jakich warunkach mowa? Czy istnieją banki, w których dostaniemy kredyt szybciej niż w innych? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Co ma wpływ na szybkość udzielenia kredytu?

Jeśli zależy Ci na tym, aby jak najszybciej pozyskać niezbędne środki np. na remont, zakup nieruchomości lub jakikolwiek inny cel to z pewnością zastanawiasz się, w jakim banku najszybciej możesz uzyskać pozytywną decyzję kredytową. Niestety musimy Cię nieco zmartwić, ponieważ nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. To, jak szybko otrzymasz zobowiązanie finansowe, zależy od kilku czynników. Znaczenie ma przede wszystkim polityka udzielania kredytów w danym banku, a także rodzaj zobowiązania, o które się ubiegasz. Zrozumiałe jest, że na kredyt hipoteczny trzeba poczekać dłużej niż np. na niski kredyt gotówkowy.

Na to, jak szybko otrzymasz niezbędne pieniądze, ma też duży wpływ Twoja zdolność kredytowa. Im będzie ona większa, tym lepiej bank ją oceni i zwiększą się Twoje szanse na uzyskanie pozytywnej odpowiedzi od banku w szybkim czasie. Pracownicy banku zwrócą uwagę na: wysokość zarobków, historię kredytową, wielkość wkładu własnego, rodzaj zatrudnienia, wiek, stan cywilny czy też obecnie posiadane zobowiązania. Wszystkie te czynniki, a także kilka innych mogą przesądzić o tym, jak szybko otrzymasz wymarzony kredyt.

Komu łatwiej będzie uzyskać kredyt?

Większe szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej masz w sytuacji, gdy:

– posiadasz stabilne zatrudnienie,
– masz większe dochody w porównaniu do zobowiązań,
– zbudowałeś sobie pozytywną historię i zdolność kredytową,
– korzystasz z pomocy doradcy kredytowego.

Doradca finansowy oraz jego pomoc mogą okazać się niezbędne, jeśli chcesz przyspieszyć cały proces ubiegania się o kredyt. Taka osoba znajdzie dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę, przeprowadzi negocjacje z bankiem, pomoże w zebraniu niezbędnych dokumentów i odpowie na wszelkie Twoje pytania związane z kredytem. Jeśli więc chcesz, aby cały proces starania się o kredyt przebiegł szybciej, to warto skontaktować się z doradcą finansowym i poprosić go o pomoc w tej kwestii.

Dodaj komentarz