Profesjonalny pośrednik kredytowy a pracownik banku | Pożyczka

Profesjonalny pośrednik kredytowy a pracownik banku

Profesjonalny pośrednik kredytowy a pracownik banku

Cechy wspólne

Zarówno profesjonalny pośrednik kredytowy jak i pracownik banku są specjalistami w dziedzinie bankowości i produktów bankowych. Terminy, którymi naszpikowana jest umowa kredytu oraz jej załączniki, nic nie mówiące laikowi, nie stanowią dla nich zagadki. Biegle posługują się terminami prawa bankowego. Rozmowa z klientem nie stanowi dla nich problemu. Prowadzenie negocjacji jest czymś normalnym, w czym bardzo dobrze się sprawdzają. Bez problemu są w stanie wyjaśnić każdy punkt umowy kredytowej, tak aby była zrozumiała i przejrzysta dla każdego klienta. Spośród dostępnych na rynku ofert są w stanie wybrać najkorzystniejszą i najtańszą. Wiedza profesjonalnego pośrednika kredytowego i pracownika banku, jest nie tylko bardzo specjalistyczna i szczegółowa, ale i na bieżąca aktualizowana w oparciu o najnowsze produkty na rynku kredytów. Nikt nie będzie miał więcej do powiedzenia o kredytach aniżeli profesjonalny pośrednik kredytowy czy pracownik banku. Jednak poza wiedzą, umiejętnościami, doświadczeniem jest podstawowa rzecz, która różni te dwie osoby. Co to jest? Aby się dowiedzieć czytaj dalej.

Pracownik banku

Pracownik banku jak sama nazwa wskazuje jest zatrudniony w banku. Nie pracuje jednocześnie w kilku konkurencyjnych placówkach. Pracuje w jednym konkretnym banku. Jego zadaniem jest więc reprezentowanie i promocja tylko i wyłącznie tej placówki, w której jest zatrudniony. Kiedy udajemy się z wizyta do oddziału, pracujące tam osoby mogą przedstawić nam ofertę różnych kredytów, jednak zawsze w ramach ich banku. Oznacza to, że nawet najkorzystniejsze warunki kredytowania w danej jednostce mogą być na szarym końcu pod względem ceny na rynku kredytów ogółem. Pracownik banku ma na uwadze przede wszystkim interes pracodawcy i to jego reprezentuje. Jego zadaniem jest sprzedaż jak największej ilości produktów, czyli także kredytów banku, w którym pracuje.

Profesjonalny pośrednik kredytowy

Jego zadaniem jest pomaganie klientom czyli nam. Profesjonalny pośrednik kredytowy nie jest związany z bankiem. Reprezentuje tylko i wyłącznie nasze interesy. W związku z tym przy wyborze kieruje się najkorzystniejszą ofertą, a nie jej pochodzeniem. Może wybierać spośród wszystkich ofert dostępnych na rynku kredytowym i wszystkich banków. Nie jest niczym związany w swoim postępowaniu. Ma na względzie tylko i wyłącznie interes swojego klienta.

Zatem to czyj interes reprezentuje, profesjonalny pośrednik kredytowy i pracownik banku, jest podstawową różnicą pomiędzy tymi osobami. W związku z powyższym nikt nie powinien mieć już wątpliwości, że warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnego pośrednika kredytowego.

Dodaj komentarz