Na czym polega kredyt konsolidacyjny? - TRUST.ORG.PL

Na czym polega kredyt konsolidacyjny?

kredyt konsolidacyjny

ROSNĄCE ZADŁUŻENIE

Wielu z nas przekonało się już na własnej skórze, że wzięcie kredytu okazuje się nie być takie trudne, jak jego późniejsza spłata. W życiu każdego człowieka pojawiają się momenty, że potrzebna jest nam szybka gotówka np. na nowy komputer, telefon, samochód, remont mieszkania. Najszybszym sposobem jest wtedy pójście do banku i wzięcie kredytu. Osoba pracująca, posiadająca regularne wpływy na rachunek bankowy nie powinna mieć problemu z dostaniem kredytu. Między innymi, dzięki temu, że pozyskanie w ten sposób gotówki będzie tak łatwe i szybkie, w przypadku kolejnej potrzeby, od razu będziemy wiedzieć do kogo się zwrócić. Często fakt, że pozyskanie pieniędzy z pożyczki jest bezproblemowe i szybkie zapominamy o tym, że wszystko kiedyś będzie trzeba oddać i to z odpowiednim procentem.

Często jest również tak, że rzeczy które kupujemy wcale nie są nam niezbędne. Nowy telefon, komputer czy samochód to często tylko nasza zachcianka, a nie potrzeba. Nie jesteśmy też na tyle zdeterminowani aby zbierać na nasze marzenia i co miesiąc odkładać pewną pulę gotówki. Miesięczny dochód również nie pozwala nam na zakupienie nowego sprzętu od ręki. Co więcej, często nie odkładamy pieniędzy dlatego, że twierdzimy, że nie mamy z czego. Czy nie jest to paradoks? Nie możemy odłożyć gotówki, a będziemy mieli pieniądze na spłatę comiesięcznych rat wraz z odsetkami? Oczywiście, są też momenty, że kredyt jest dla nas jedynym wyjściem. Warto jednak zawsze przemyśleć taką decyzję, zastanowić się czy jest to niezbędne, a przede wszystkim czy będziemy w stanie zaciągnięty kredyt spłacić. Kredyt to nic innego jak pożyczanie pieniędzy za pieniądze. Bank nie robi tego za darmo. Za pieniądze, które pożyczymy będziemy musieli zapłacić. Należy więc zawsze pamiętać, że pożyczając tysiąc złotych nie oddajemy tyle samo. Musimy oddać tysiąc złotych plus odsetki oraz dodatkowe koszty, które posiada każdy kredyt.

KILKA KREDYTÓW

Zawsze należy przemyśleć wzięcie kredytu. O ile jedna rata może nie być problematyczna, nawet kilka niskich rat, po zsumowaniu mogą dać kwotę, której nie będziemy w stanie spłacić. Nie jest problemem wzięcie kredytu, a raczej jego późniejsza spłata. Dlatego zanim weźmiesz kredyt zastanów się czy cie na niego stać. Jeśli jednak jest już na to za późno i masz na swoim koncie nie tylko jeden kredyt, a kilka, terminowe spłacanie wszystkim zobowiązań może okazać się niemożliwe. Wtedy rozwiązaniem może być dla ciebie kredyt konsolidacyjny.

KREDYT KONSOLIDACYJNY pod tym adresem

Jak sama nazwa wskazuje jest to kredyt. Kredytu może udzielić nam bank bądź SKOK. Oznacza to więc, że przed przyznaniem nam kredytu konsolidacyjnego, bank będzie sprawdzał naszą zdolność kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli pozytywnie przejdziemy weryfikację i będziemy posiadać zdolność kredytową otrzymamy kredyt konsolidacyjny.

KREDYT KONSOLIDACYJNY – NA CZYM POLEGA?

Kredyt konsolidacyjny polega na konsolidacji kilku zobowiązań w jeden kredyt. Dzięki połączaniu kilku kredytów w jeden otrzymamy miesięcznie jedną ratę, która będzie niższa aniżeli suma wszystkim pojedynczych kredytów. Dzięki temu, że nasz rata się zmniejszy będziemy w stanie regularnie spłacać nasze zobowiązanie. Nie będą rosły nam odsetki od nieterminowych spłat.

Kredyt konsolidacyjny łączy ze sobą kilka wcześniej zaciągniętych kredytów. Każdy pojedynczy kredyt miał swoje oprocentowanie i dodatkowe koszty. Dzięki konsolidacji z kilku powstaje jeden kredyt. Pozwala to na ujednolicenie stopy procentowej, dodatkowych kosztów i warunków kredytowania. Kredyt konsolidacyjny zakłada także najczęściej wydłużenie terminu spłaty. Kredyt konsolidacyjny jest więc tańszym rozwiązaniem aniżeli kilka nawet niskich kredytów spłacanych oddzielnie, posiadających własne oprocentowanie i dodatkowe koszty. Dzięki połączeniu wszystkich zobowiązań w jedno zmniejszamy koszt kredytu, bowiem koszty obsługi jednego kredytu są znacznie niższe aniżeli kilku.

 

 

Dodaj komentarz