Kto może otrzymać kredyt gotówkowy | Pożyczka | Zdolność kredytowa

Kto może otrzymać kredyt gotówkowy

Kto może otrzymać kredyt gotówkowy

Decyzja o wzięciu kredytu

Statystyki dowodzą, że dużo osób stara się o kredyty gotówkowe. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z oferowanych przez banki produktów finansowych. Kto może otrzymać taką pomoc? Dlaczego ludzie się na nią decydują? Co jest brane pod uwagę w aspekcie wyboru ludzi, którym finalnie te kredyty są przyznawane?

Cel kredytu

Trzeba zaznaczyć, że kredyt gotówkowy można przeznaczyć na różne cele. Każdy powinien doskonale zdawać sobie sprawę z tego aspektu. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, aby wydać pieniądze z tego tytułu na remont domu, mieszkania, naprawę lub kupno nowego samochodu, książki dla dziecka itp. Bardzo dużo osób doskonale zdaje sobie sprawę z tego faktu. Nie można nie wspomnieć, że kredyt gotówkowy nie może być jednak otrzymany przez każdego.

Kto może otrzymać kredyt gotówkowy

Banki mają swoje wymagania w tym aspekcie. Przede wszystkim zwracają uwagę na zdolność kredytową. Określa ona czy konkretna osoba będzie w stanie spłacać swoje zobowiązania – na przykład biorąc pod uwagę jej obecne dochody uzyskiwane każdego kolejnego miesiąca. Równie ważna jest sama wiarygodność konkretnego kredytobiorcy. Banki sprawdzają ją na przykład w Biurze Informacji Kredytowej. Znajdują się tam przecież dane na temat obecnych lub wcześniej posiadanych kredytów, pożyczek typu chwilówki itp. Kto ma większe szanse otrzymać kredyt gotówkowy? Bez wątpienia osoby, które mają czysta kartotekę w tym temacie. Jeśli ktoś regularnie spłacał wszystkie dotychczasowe swoje zobowiązania, to chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że ma bardzo duże szanse na otrzymanie pożyczki tego typu. Gorzej wygląda sytuacja w przypadku ludzi, którzy mają obecnie zobowiązania lub wcześniej nie spłacali regularnie kredytów, pożyczek krótkoterminowych itp. Pamiętaj, że te informacje są dostarczane nie tylko przez banki, ale również przez tak zwane SKOK-i czy instytucje pozabankowe, które udzielają chwilówek.

Wybór najlepszego kredytu

Nie brakuje ludzi, którzy zastanawiają się, co tak naprawdę trzeba zrobić, aby otrzymać dobry kredyt gotówkowy… Przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na jakość konkretnego przedsiębiorstwa bankowego. Aktualnie wybór jest spory, co jest korzystne. To oczywiście jednak nie wszystko. Bardzo ważne są same warunki finansowe. Przede wszystkim musisz “sfokusować się” odnośnie rrso, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Wszystko dlatego, że ten parametr najdokładniej ze wszystkich oddaje łączne koszty, które są powiązane z daną pożyczką. Nie warto zwracać uwagi jedynie na samo oprocentowanie. Na szczęście aktualnie nie brakuje rozmaitych porównywarek, które znacząco ułatwiają podjęcie finalnej decyzji.

Dodaj komentarz