Czym jest pozabankowa linia kredytowa? | Linia kredytowa

Czym jest pozabankowa linia kredytowa?

O kredytach odnawialnych czy linii kredytowej w banku słyszał już zapewne każdy, kto miał jakąkolwiek styczność z produktami bankowymi. Są to bezpieczne, wygodne sposoby na uzyskanie dodatkowej gotówki w momencie, w której pojawi się nagła potrzeba. Ich minusem jest jednak to, że wiążą się bez wyjątku z weryfikacją zdolności kredytowej kredytobiorcy. Nie każdy więc będzie mógł liczyć na pozytywne rozpatrzenie swojego wniosku. Najmniejsze szanse mają osoby, które nie mogą wylegitymować się wysokimi zarobkami lub mają negatywną historię kredytową. Istnieje jednak pewna działająca na podobnej zasadzie alternatywa. Jest to pozabankowa linia kredytowa. Tylko czym ona jest, jak działa i czy jest opłacalna sprawdź na Bydgoszcz Habza Finanse.

Linia kredytowa w firmie pożyczkowej – czym się charakteryzuje?

Linia kredytowa w parabanku niewiele różni się od swojego bankowego odpowiednika. W obu przypadkach klientowi udostępniany jest pewien wybrany przez niego limit gotówki. W firmach pożyczkowych będzie on nieco mniejszy – maksymalna kwota, na którą można liczyć to zazwyczaj około 20 tysięcy złotych. Skorzystać możemy z całości pieniędzy lub tylko z ich części w zależności od tego, jakie są nasze aktualne potrzeby. Dużą zaletą jest to, że odsetki płacimy jedynie od kwoty, którą wykorzystamy. Po jakimś czasie (zwykle przyjmuje się jedną ratę w miesiącu) spłacamy wykorzystany limit, tym samym uzupełniając go. Można więc powiedzieć, że pozabankowa linia kredytowa to pewna forma pożyczki odnawialnej.

Czy warto otwierać linię kredytową w parabankach?

To zależy od kilku czynników. Po pierwsze musimy być świadomi tego, że w banku koszty linii kredytowej są znacznie mniejsze. W parabankach zaś musimy liczyć się z wyższym oprocentowaniem oraz opłatami i prowizjami. Jeśli więc mamy odpowiednią zdolność kredytową, z pewnością lepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się właśnie do banku. Wyjątkiem jest sytuacja, w której bardzo zależy nam na czasie. Proces otwierania linii kredytowej w firmach pożyczkowych można bowiem pochwalić za to, że jest bardzo szybki i wygodny. Można dokonać go w kilka minut przez Internet – nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Dla osób zadłużonych, które w bankach nie mają czego szukać może to być dobry sposób na podreparowanie swojego budżetu w niezobowiązujący, elastyczny sposób. Zanim jednak na cokolwiek się zdecydujemy, warto zapoznać się z jak największą ilością ofert. Czasami może się zdarzyć, że w jakiejś firmie istnieje bardzo korzystna oferta dla nowych klientów, która bije inne parabanki na głowę. Powinniśmy jednak uważać na fałszywe strony służące jedynie wyłudzeniu danych osobowych i korzystać jedynie z usług renomowanych firm, które nie istnieją od wczoraj i istnieją potwierdzone opinie na ich temat.

Pozabankowa linia kredytowa jest bez wątpienia ciekawym rozwiązaniem dla osób, które nie mają wystarczającej zdolności kredytowej https://bydgoszcz.habzafinanse.com.pl/, a interesuje ich taka forma zobowiązania.

Dodaj komentarz