Jak wybrać skuteczne tabletki na odchudzanie? Poradnik

Jak wybrać skuteczne tabletki na odchudzanie? Poradnik

Osoby, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, korzystają najczęściej z różnych sposobów na odchudzanie. Różnego rodzaju diety, aktywność fizyczna i tabletki na odchudzanie, to jedne ze skuteczniejszych sposobów, które mogą pomóc w uregulowaniu masy ciała. W telewizji oraz internecie praktycznie na każdym kroku można zobaczyć reklamy coraz to nowszych specyfików na odchudzanie. Ich celem jest przyśpieszenie metabolizmu oraz zahamowanie łaknienia. Jak jednak wybrać skuteczny suplement, który jest bezpieczny dla zdrowia? Podpowiadamy.

Skuteczne tabletki na odchudzanie

W aptece, sklepach ze zdrową żywnością oraz w gabinetach dietetycznych można znaleźć sporo suplementów na odchudzanie o różnym działaniu. Jedne z nich oczyszczają organizm z toksyn, a drugie przyśpieszają spalanie tkanki tłuszczowej.

Są one dobrym uzupełnieniem diety oraz aktywności fizycznej. Warto jednak pamiętać, że same leki na odchudzanie i suplementy na odchudzanie https://dietetyk.edu.pl/skuteczne-tabletki-na-odchudzanie/ niewiele dadzą, jeśli nie zmienimy swoich złych nawyków.

Kluczowe jest to, aby nie pokładać wszystkich nadziei na utratę nadprogramowych kilogramów w tabletkach. Mimo, że bardzo często mają one naturalny skład i są korzystne dla zdrowia, to niewiele zdziałają, jeśli dalej będziemy niezdrowo się odżywiać i mało ruszać.

Tabletki zwiększające przemianę materii

Składniki, które zwiększają przemianę materii to tzw. termogeniki. Występują one naturalnie w niektórych produktach, które są ogólnodostępne w sklepach spożywczych. Zwiększają one metabolizm komórek i podnoszą ich temperaturę, co bezpośrednio przekłada się na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Niektóre termogeniki mogą przyśpieszyć metabolizm o ok. 10-20% co wpływa na szybkość utraty masy ciała.

Tego typu składniki sprawdzą się u osób, które chcą w dość znaczącym stopniu zredukować masę swojego ciała i dodatkowo uprawiają różne ćwiczenia fizyczne. Jeśli chcesz, aby Twoje tabletki na odchudzanie działały właśnie w taki sposób, to powinieneś doszukiwać się w ich składzie takich substancji jak: guarana, cynamon, kapsaicyna, zielona kawa, witamina C czy pieprz kajeński. Są to składniki znane ze swoich właściwości prozdrowotnych i rozgrzewających.

Tabletki na zmniejszenie apetytu

Jeśli Twoim problemem jest wilczy apetyt i ciągle czujesz głód, to powinieneś szukać suplementów z błonnikiem. Absorbuje on wodę, zwiększa swoją objętość oraz daje dzięki temu uczucie sytości. Błonnik reguluję motorykę przewodu pokarmowego i jest pożywką dla dobrych bakterii jelitowych. Warto więc włączyć ten składnik do swojej diety, jeśli chcesz nieco zahamować swój apetyt.

Dodaj komentarz