Pożyczka na spłatę ZUS. Czy warto ją wziąć?

Pożyczka na spłatę ZUS. Czy warto ją wziąć?

Pożyczka na spłatę ZUS. Czy warto ją wziąć?

Właściciele firm stają czasami przed koniecznością zaciągnięcia pożyczki. Zdarza się, że jest ona korzystniejszym rozwiązaniem niż kredyt bankowy. Nie zawsze są to jednak zobowiązania, które mają na celu zakup niezbędnego sprzętu do firmy lub wypłatę wynagrodzeń. Czasami sen z powiek spędza przedsiębiorcy ZUS i nieopłacone składki. Wówczas ratunkiem okazują się firmy oferujące takie produkty, jak pożyczka na spłatę ZUS.

Do czego mogą doprowadzić zaległości względem ZUS?

Każdy przedsiębiorca posiada pewne obowiązki względem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W teorii są one bardzo proste: należy opłacać składki na czas, a także zgłaszać w wymaganym terminie wszelkie ubezpieczenia. Pracodawca musi przy tym uwzględnić nie tylko siebie, ale także swoich pracowników. W razie wątpliwości ZUS oferuje przedsiębiorcom kontakt mailowy lub telefoniczny. Można oczywiście złożyć również osobistą wizytę w stacjonarnym oddziale placówki.

Dlaczego przestrzeganie terminów jest tak ważne? Jeśli przedsiębiorca zalega z płatnościami, przedstawiciele ZUS mogą nie tylko naliczyć mu karę i odsetki. W dalszej kolejności firmie grozi komornik i zajęcie przez ZUS konta bankowego. Ponadto w momencie, kiedy składki nie są opłacane terminowo, ubezpieczenia tracą ważność.

Opóźnienia w płatnościach względem ZUS dotyczą zazwyczaj firm w trudnej sytuacji finansowej. Dlatego nie warto jej pogarszać i jeśli tylko jest to możliwe, należy wspomóc się pożyczką na spłatę ZUS.

Na czym polega pożyczka na spłatę ZUS?

W zależności od konkretnej firmy, pożyczka na spłatę ZUS może być oparta na różnych warunkach. Fair Finance 24 oferuje swoim klientom pożyczkę ,,Mocno Pomocną”, dostępną dla jednoosobowych działalności gospodarczych, spółek oraz gospodarstw rolnych. Przedsiębiorca może skontaktować się z przedstawicielem firmy za pomocą dostępnego na stronie formularza. W serwisie przeczytamy również o maksymalnej kwocie pożyczki i okresie finansowania. Część decyzji może zależeć od indywidualnej sytuacji klienta, jednak wysokie kwoty maksymalne pozwalają przedsiębiorcom na spłatę zadłużenia wobec ZUS w całości. Tym samym odzyskują oni stabilność finansową firmy. Pożyczka obarczona jest jednorazową prowizją.

Niekwestionowaną zaletą Fair Finance 24 jest doświadczenie jej przedstawicieli. Firma pomogła już wielu przedsiębiorcom, dlatego jej pracownicy są w stanie odpowiedzieć nawet na skomplikowane pytania i zgodnie z prawdą przedstawić wnioskodawcy dostępne możliwości finansowania. Nie czekaj – złóż wniosek o pożyczkę na spłatę ZUS już dziś.

Dodaj komentarz