Dlaczego warto wybrać kredyt dla firm bez zaświadczeń?

Dlaczego warto wybrać kredyt dla firm bez zaświadczeń?

Dlaczego warto wybrać kredyt dla firm bez zaświadczeń?
kredyt dla firm bez zaświadczeń

Zarówno na początku funkcjonowania firmy, jak już podczas jej istnienia, może zaistnieć potrzeba zaciągnięcia kredytu. Związane jest to z szeregiem formalności, które w najlepszym przypadku mogą być uciążliwe, a w najgorszym uniemożliwić otrzymanie pozytywnej decyzji od banku. Jest jednak możliwość uniknięcia tego. Tak jak istnieją firmy pozabankowe udzielające osobom prywatnym pożyczek bez sprawdzania ich historii kredytowej, na przykład w Biurze Informacji Kredytowej, tak samo działają instytucje skłonne przyznawać pożyczki firmom nawet bez z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędu Skarbowego.

Dlaczego warto wybrać kredyt dla firm bez zaświadczeń?

Prowadzenie działalności powinno generować przychody znacznie przewyższające wydatki, ale w praktyce z różnych przyczyn często tak nie jest. Zwłaszcza przy zakładaniu firmy piętrzą się koszty do poniesienia, a na szybki zarobek zazwyczaj nie można liczyć. W takim wypadku jedyną opcją na utrzymanie i rozwinięcie firmy może być właśnie kredyt bez zaświadczeń. Tradycyjne banki, które żądają informacji z Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie są skłonne ryzykować, więc jeżeli firma ma małe wpływy albo jest już zadłużona szanse na otrzymanie kredytu znacznie maleją. Tego typu problemy znikają przy korzystaniu z usług licznych instytucji pozabankowych.

Rodzaje kredytów dla firm

Instytucje pozabankowe oferują szeroką gamę pożyczek w zależności od potrzeb danej firmy. Jednym z nich jest kredyt inwestycyjny, a więc taki, którego zadaniem jest pokrycie kosztów danej inwestycji. Można wykorzystać go do zakupu budynków, maszyn czy innego potrzebnego sprzętu. Wymaga jednak stworzenia biznesplanu. Inną opcją jest kredyt obrotowy, który służy pokryciu kosztów funkcjonowania firmy. Wypłacany jest szybko i bezpośrednio na konto bankowe. Rozważyć można także kredyt w rachunku bieżącym czy linię kredytową. Warunki przyznawania tego typu kredytów są bardzo różne i zależą w dużej mierze od danej instytucji pozabankowej.

Na co uważać przy zaciąganiu kredytu bez zaświadczeń?

Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy należy uważnie ją przeczytać. Warto najpierw porównać oferty jak największej ilości instytucji pozabankowych, aby móc wybrać tą najbardziej korzystną. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na wysokość oprocentowania, ilość i kwotę rat, a także wszelkie prowizje i opłaty dodatkowe. Trzeba liczyć się z tym, że zazwyczaj z powodu braku konieczności dostarczania zaświadczeń z US czy ZUS niespłacanie w terminie rat tego typu kredytu wiąże się z naliczaniem gigantycznych odsetek.

Kredyt dla firm bez zaświadczeń może być korzystną opcją, wszelkie decyzje należy jednak podejmować z rozwagą.