Spłacanie zadłużeń - TRUST.ORG.PL

Spłacanie zadłużeń

Spłacanie zadłużeń

Wpadanie w spiralę zadłużeń dotyczy coraz większej ilości Polaków, którzy nie zdołali uniknąć pułapki finansowej i w bardzo krótkim czasie zadłużyli się na wszelkie sposoby, po to, by koniec końców przyznać się przed samym sobą do porażki. O porażce finansowej można mówić w sytuacji, kiedy kwota zadłużenia, a raczej miesięczne podsumowanie rat znacząco przekraczają nasze finansowe wpływy. Naturalnie, do zadłużeń należy doliczyć również wszystkie zakupy z systemem ratalnym, które ostatecznie wiążą się z uiszczeniem konkretnej kwoty do banku.

Jak sukcesywnie pozbywać się dużych zadłużeń?

Niektórym osobom, które wpadły w spiralę zadłużeń wydaje się, że pozbycie się długu graniczy z cudem. Ogromna kwota oraz brak środków na regulowanie należności nie nastawiają pozytywnie. Warto jednak przeanalizować budżet i ocenić, na ile możemy sobie pozwolić i z czego tak naprawdę jesteśmy w stanie zrezygnować, by zaoszczędzić nieco pieniędzy na poczet pożyczek czy większych kredytów. Niestety, unikanie tematu, udawanie, że skrzynka pocztowa nie pęka w szwach od nadmiaru ponagleń i listów od komorników, to najgorszy z możliwych sposobów na rozwiązanie problemów. A właściwie najlepszy na nierozwiązanie i pogrążenie się w jeszcze większych kłopotach. Warto przeanalizować swoją bankową sytuację i dowiedzieć się u źródeł, czy jest możliwość ubiegania się o wakacje kredytowe, które pomogłyby nam nieco zaczerpnąć powietrza i wzmocnić budżet w określonym terminie. Wakacje kredytowe to nic innego jak tymczasowe zawieszenie spłat należności. Wiele banków oferuje swoim stałym klientom taką możliwość. Można ubiegać się o wakacje na okres trzech miesięcy, a nawet półroczne. Trzeba jednak pamiętać, że banki na ogół nie zgadzają się na takie rozwiązania w przypadku osób, którym zdarzało się zwlekać z płatnościami. Można także postarać się o skonsolidowanie kredytów i tym sposobem znacząco zmniejszyć miesięczną ratę.

Skorzystaj z pomocy specjalisty

Wbrew pozorom bardzo duża część Polaków jest zadłużona, co więcej, wielu z nich nie jest w stanie regularnie spłacać swoich kredytów. Zawirowania życiowe i niestety uzależnienie od pożyczek wszelkiego rodzaju sprawiają, że w pewnym momencie jesteśmy po prostu niewypłacalni. Warto w takiej sytuacji zastanowić się nad skorzystaniem z usług firmy oddłużeniowej. Tego typu firmy oferują bardzo szeroko pojętą pomoc, która skupia się przede wszystkim na tym, aby poprawić finansową sytuację klientów. W niektórych przypadkach pomoc będzie polegała na umorzeniu długów, a w innych na zmniejszeniu raty kredytowej. Zasadniczo są to firmy, które mają absolutne przygotowanie do załatwiania tego typu spraw. Odpowiednia wiedza i umiejętności sprawiają, że w sytuacjach krytycznych faktycznie bywają jedynym kołem ratunkowym.Niestety, jesteśmy narodem z ogromnymi skłonnościami do zadłużania się po uszy, dlatego takich firm jest naprawdę sporo i bezustannie ich przybywa.

Zarabiaj więcej

Choć brzmi to banalnie, to okazuje się, że coraz więcej Polaków decyduje się na dodatkową pracę w celu zredukowania zadłużenia. Tego typu metody wcale się są bezsensowne. Wręcz przeciwnie. To przypuszczanie jedna z najbardziej uczciwych metod, które pozwolą nam z czystym sumieniem pozbywać się zadłużeń. Bardzo często osoby zadłużone decydują się na dodatkową pracę sezonową za granicą, co wiąże się z nieco większym zastrzykiem gotówki. Takie rozwiązania mają oczywiście swoje plusy i minusy i trzeba dobrze przeanalizować własną sytuację, by ostatecznie podjąć decyzję.

Dodaj komentarz