Popularne rodzaje kredytów dla firm

Popularne rodzaje kredytów dla firm, które pomagają przedsiębiorcą

Popularne rodzaje kredytów dla firm, które pomagają przedsiębiorcą

Prowadzenie firmy wiąże się z koniecznością tworzenia finansowego zaplecza na tzw. czarną godzinę. Niestety, wielu przedsiębiorców albo o tym zapomina, albo nie jest w stanie odłożyć takich środków. Gdy pilna potrzeba nadchodzi, warto zgłosić się do specjalistów z https://habzafinanse.com.pl/. Doświadczeni profesjonaliści pomogą Ci znaleźć właściwą ofertę kredytu, dopasowanego do Twoich indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań.

Na jakie zobowiązanie wobec banku najczęściej decydują się przedsiębiorcy?

Właściwie dobrana oferta kredytu dla firm to klucz do realizacji indywidualnych celów przedsiębiorcy. Wbrew pozorom wcale nie chodzi tu wyłącznie o dopasowanie wysokości raty pożyczki, ale również o zapis w umowie, który dotyczy przeznaczenia uzyskanych środków. Najczęściej wybierane produkty to kredyty:

  • inwestycyjne;
  • obrotowe;
  • konsolidacyjne;

Do powyższej grupy można zaliczyć również leasing, który najczęściej jest wybierany do zakupu nowych aut do firmowej floty, czy niezbędnego do pracy sprzętu.

Cel i przeznaczenie najpopularniejszych kredytów dla firm

Kredyty dla firm to wygodny sposób na uzyskanie dodatkowego zastrzyku niezbędnej gotówki dla przedsiębiorstw. Uzyskane środki można z reguły przeznaczyć wyłącznie na cele związane z firmą oraz jej potrzebami. Oznacza to, że pożyczka nie może zostać przeznaczona na prywatne potrzeby przedsiębiorstwa. W zależności od rodzaju zaciągniętego zobowiązania, dodatkowe środki pozwalają realizować nieco inne firmowe cele.

Kredyt inwestycyjny

W przypadku kredytu inwestycyjnego uzyskane środki można przeznaczyć na realizację określonych inwestycji. Pożyczka pozwala zakupić nieruchomość, niezbędne do pracy maszyny, czy pojazdy, a także ważne licencje, czy oprogramowania.

Kredyt inwestycyjny to pożyczka pozwalająca rozwijać biznes. Z reguły produkt wyróżnia możliwa do uzyskania duża kwota, a także wydłużony okres spłaty.

Kredyt obrotowy

Kredyt obrotowy to zobowiązanie służące pokryciu kosztów związanych z bieżącymi potrzebami firmy. Najczęściej jest to opłacenie usług i towarów oraz wypłacenie zaległych wynagrodzeń dla pracowników. Zobowiązanie pozwala także uregulować podatek, czy zakup paliwa niezbędnego do prowadzenia biznesu.

Z uwagi na powyższe cele kredyt obrotowy to zobowiązanie krótkoterminowe, którego kwota zależy od potrzeb oraz możliwości finansowych przedsiębiorstwa.

Kredyt konsolidacyjny

Zaciągnięcie zbyt wielu kredytów to spore wyzwanie. Różne wysokości rat, płacone w innych terminach mogą przyczynić się do problemów finansowych. W takiej sytuacji warto zdecydować się na zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego, który łączy kilka kredytów w jedno zobowiązanie. Rozwiązanie pozwala zredukować dotychczas ponoszone koszty na spłatę wszystkich pożyczek. Jest to możliwe dzięki obniżeniu raty i wydłużonym okresowi spłaty.

Podsumowując: 

Wybór właściwego rodzaju kredytu pozwoli skuteczniej realizować firmowe cele. Warto zatem korzystać z profesjonalnego doradztwa osób, które na co dzień się tym zajmują. W znalezieniu właściwej oferty kredytu na atrakcyjnych warunkach pomogą Ci specjaliści z Habza Finanse.

Dodaj komentarz